בית / שרון / חדשות שרון / לילדים הנכים אין חדר

לילדים הנכים אין חדר

אורנה אוחיון, אלמנה ואם לתשעה ילדים מתגוררת בשכונת מוסקוביץ' בפרדס חנה, בדירת 3 חדרים וסלון של עמידר. שניים מילדיה הם נכים, הניזונים בהזנה תוך בטנית באמצעות צינור. לפני ארבע שנים בנתה המשפחה חדר נוסף מגבס, בגודל 3 על 3 מטרים, שחיבר את הדירה לחצר האחורית. בחדר ישנו שני הילדים הנכים, ובני המשפחה מספרים כי הוא סייע בהעברתם בכיסאות הגלגלים מהדירה לחצר.

התוספת, שהוקמה ללא אישורים, נבנתה מעל מערכת המים והביוב של הבניין, וחלק משכניה של אוחיון התלוננו בפני המועצה כי הדבר פוגע באיכות חייהם. גם חברת עמידר פנתה לערכאות ובעקבות זאת התקבל צו הריסה לחדר הנוסף. בניסיון למנוע את ההריסה, מספרים בני המשפחה כי העבירו לאחרונה את צנרת הביוב והמים אל החצר שמחוץ לבניין.

כמו כן, לדבריהם, ביום שלישי שעבר, מספר ימים לפני מועד ההריסה, קיבלו מוועד הבניין אישור חתום כי הצנרת הועברה החוצה וכי "הדבר מספק גישה לקווי המים והביוב". לדברי המשפחה, המכתב הועבר לחברת עמידר. אבל הפעולה לא הצליחה וביום שני נהרסה תוספת החדר. אוחיון עצמה, אמרה השבוע: " אצטרך לבנות הכל מחדש, ואני לא יודעת איך לעשות זאת. לשני הילדים הנכים אין חדר, והם ישנים על הספות. הזוועה של מדינת ישראל היא שאין בה צדק. זו מדינה אכזרית עם אוכלי חינם, ומי שקרוב לצלחת מקבל הכול".

הסיפור המלא יתפרסם מחר ב:"כל הפרדס"

הדירה לאחר ההריסה צילום: נירית שפאץ
שוטרים בביתה של אוחיון (צילום: נירית שפאץ)

 

בדוק גם

דניאל-מהרט-יושב-על-כסאו-במו

רשימה אתיופית למועצת העיר בראשות דניאל מהרט

הרשימה האתיופית "דור חדש" בראשות חבר המועצה דניאל מהרט תרוץ בבחירות הקרובות תחת השם "מקומי …

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

חדרה: נמחקה הקובלנה הפלילית שהגישה שירלי עודד נגד גנדלמן וסגני ראש העיר

שופט בית משפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, הורה למחוק את הקובלנה הפלילית שהגישה חברת המועצה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *