יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / חדשות שרון / התעשייה החדשה
אזור התעשייה בפרדס חנה -כרכור
ביצוע העבודות במתחם (צילום: הלית שי)

התעשייה החדשה

שלב ראשון ביישום התוכנית להתחדשות אזור התעשייה הצפוני יצא לדרך: בימים אלו מתבצעות עבודות ברחוב יזרעאל הסמוך למתחם ביג ולבית הספר סדנאות חקלאי כרכור. עבודות הפיתוח החלו בעבודת ניקוז ברחוב, ובהמשך תתבצע סלילת כביש, הקמת מדרכות, הצבת תאורה ועוד. חלק מרחוב תדהר והמרכז העסקי של רחוב יזרעאל הם הרחובות הראשונים באזור התעשייה הצפוני של פרדס חנה-כרכור הצפויים לעבור מתיחת פנים משמעותית.

אזור התעשייה בפרדס חנה -כרכור
ביצוע העבודות במתחם (צילום: הלית שי)

בחודשים האחרונים הגישה המועצה בקשה להפקעת קרקעות לצורך המשך הפיתוח המתוכנן לאזור התעשייה. עם קבלת האישור והעברת המתווה לידי המועצה, יצא לדרך מכרז נוסף, כשהשאיפה היא לפתח את רחוב תדהר לכל אורכו. העבודות העכשוויות צפויות להימשך כארבעה חודשים, ואילו הליך הפקעת הקרקעות והכניסה לעבודה ברחוב הראשי שבאזור התעשייה יחל, ככל הנראה, בהתאם להתקדמות האישורים במהלך 2014.

ראש המועצה, חיים געש, מדווח על תוכנית עבודה מקיפה ויסודית, הכוללת סלילת כבישים ומדרכות, התקנת תאורה, החלפת תשתיות מים ופיתוח שטחי גינון, כך שגם בעלי העסקים באזור זה וגם התושבים ייהנו מאזור תעשייה אסתטי ושירותי, העומד בסטנדרטים של ההתחדשות העירונית בכל רחבי המושבה.

בעקבות תלונות ותהיות של בעלי עסקים באזור התעשייה בנוגע להצטברות אשפה וגזם, ביקשה המועצה להבהיר כי פינוי גזם באזור מתבצע, כבכל המושבה, ביום קבוע במהלך השבוע (יום ו'), ובימים אלו מעדכנת המועצה את בעלי העסקים על הנחת גזם בימי חמישי בלבד, לאיסוף מוסדר. בנוגע לפינוי אשפה, המועצה מבצעת איסוף אשפה ביתית בלבד בשטח המושבה. חובת איסוף ופינוי אשפה שמקורה בבתי עסק חלה על בתי העסק עצמם, המבצעים זאת באופן עצמאי. "אם יש תלונה על אי פינוי נקודתי", אמרו במועצה, "יש לפנות למוקד העירוני והבעיה תטופל בהקדם האפשרי".

בעלי העסקים באזור התעשייה הישן התלוננו בכתבה שפורסמה ב"כל הפרדס" כי במקום שוררים תנאים קשים. הכבישים באזור משובשים ומלאים בורות, מסכנים את הנוהגים בהם וגורמים להם להוצאות בשל העובדה כי רכביהם נפגעים ועליהם לתקנם על חשבונם. עוד נטען כי אין באזור מדרכות ולא נכנסת אליו תחבורה ציבורית ובגלל העדר תאורת רחוב התנועה בו מסוכנת בשעות החשיכה. לדברי בעלי העסקים, אין באזור פינוי אשפה מטעם המועצה ובעלי העסקים מפנים את האשפה על חשבונם. כמו כן התלוננו בעלי עסקים כי השלטים באזור מחוקים או חסרים, ולכן קשה להתמצא במקום ולהסביר למבקרים וללקוחות כיצד להגיע לכתובת מסוימת.

בדוק גם

ראש העיר ומנהל מחלקת גנים ונוף

חדרה: מייקאובר בכניסה לעיר

לאחר שנים של הזנחה התפשטה עשביית פרא שאף הסתירה את הקיר האקוסטי הנושא את שם העיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *