יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / חדשות שרון / תושב כרכור העלים מס ב-2.7 מיליון שקלים ויישב שנתיים במאסר
תירוצים שונים להעלמת מס (צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה)
תירוצים שונים להעלמת מס (צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה)

תושב כרכור העלים מס ב-2.7 מיליון שקלים ויישב שנתיים במאסר

בית המשפט השלום בחיפה  גזר אתמול 24 חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך עשרת אלפים שקלים, על תושב כרכור בן 51, בגין ביצוע עבירות של מרמה וערמה מתוך כוונה להתחמק מתשלום מס. סך ההכנסות אשר לא דווחו לרשויות המס, מסתכמות בסכום של 2.763 מיליון שקלים.

על פי עובדות כתב האישום,שהגיש עו"ד ערן בר מפרקליטות מחוז חיפה (פלילי) המייחס לו חמישה אישומים, עסק הנאשם בין השנים 2005-2009 בעבודות בניה ושיפוצים , בין השנים 2005-2006 השמיט הנאשם הכנסות מדוחותיו, ובנוסף בין השנים 2007-2009 לא הגיש דו"חות כלל .

בית המשפט הרשיע את הנאשם בחמישה אישומים אשר עניינם השמטת הכנסה, מסירת אמרה או תרשומת כוזבת, שימוש במרמה ותחבולה וניהול פנקסי חשבונות כוזבים.
בית המשפט מציין בגזר הדין כי: " העבירות בהן הורשע הנאשם פוגעות בשוויון הכלכלי של כלל התושבים ופוגעות בתחרות השווה שעה שאדם כדוגמת הנאשם אינו מדווח על הכנסותיו ואינו משלם את המס המוטל עליו לעומת אדם אחר המדווח ומשלם כנדרש. התנהגות הנאשם יוצרת אצלו יתרון פסול לעומת אנשים המקיימים את הוראות החוק וליתרון פסול מעין זה יש לבטא באמצעות ענישה כואבת".

בדוק גם

בוסתן הגליל

השיטה: מכרו קרקע ודיווחו על מכירת דירה

במס ההכנסה חוקרים חשד להתחמקות מתשלום מס שבח ממכירת קרקעות בבוסתן הגליל. נחשפו שש עסקאות. שווי העלמת המס: מאות אלפי שקלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *