בית / שרון / חדשות שרון / המתנגדים מתכוננים לדיון בעתיד הכפר החקלאי

המתנגדים מתכוננים לדיון בעתיד הכפר החקלאי

ביום שני הקרוב, בשעה 10:30, צפוי להתקיים בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה הדיון בהתנגדויות לתוכנית הכוללת בניית 170 יחידות דיור בשטח כפר הנוער החקלאי לשעבר בפרדס חנה. יותר מ-4,000 איש, בוגרי כפר הנוער ותושבי המושבה, שלפני כשלושה חודשים חתמו על התנגדויות לתוכנית הבנייה, קיבלו במהלך השבוע שעבר זימון בדואר רשום להגיע לדיון. אנשי עמותת ב.י.ת (בוגרים, ידידים ותושבים למען חקלאי פרדס חנה) אמרו כי בימים האחרונים ערכו מפגשי הסברה בפני מקבלי הזימון, וכי הם מארגנים הסעות מסודרות הלוך חזור ביום הדיון, מפרדס חנה לדיון בחיפה.

שערי כפר הנוער החקלאי לשעבר צילום: נירית שפאץ
שערי כפר הנוער החקלאי לשעבר צילום: נירית שפאץ

"ברורה לנו המשמעות הרבה של נוכחות הציבור בדיון", מסבירים בעמותה, "חשוב שנציגי הוועדה המחוזית יבינו כי הציבור לא יישאר אדיש לשינוי אותו התוכנית מבקשת להוביל. הוועדה הזמינה לדיון את כל בעלי העניין, החל מהיזמים החתומים על התוכנית, ביניהם גם הראשות המקומית והעומד בראשה, בוגרי בית הספר המתנגדים לתוכנית והמועצה לשימור אתרים אשר הציגה בנוסף להתנגדותה גם תוכנית חלופית למקום. עלינו לעמוד על רגלינו האחוריות למען עתיד המושבה ועתיד ילדינו. יש כוחות רבים המנסים להטות את הכף לטובת

בנייה מסיבית במתחם, שכזכור נתרם על ידי הברון רוטשילד למטרות חינוך בלבד, ורק התגייסות ציבורית משמעותית עשויה להשפיע ולמנוע את הבנייה המתוכננת במקום והריסת האפשרות להגשים את החזון של 'מכללה ירוקה', תוכנית סדורה שנבנתה על ידי אנשי מקצוע מובילים בארץ. תוכנית חלופית זו יכולה להוביל את המושבה פרדס חנה-כרכור אל עתיד חינוכי מדהים".

בדוק גם

הבניין-ברופין צילום משרד עוד כהן שטרסנוב לונדון

תביעה לפיצוי על ביזוי ההנצחה של רפאל כהן מכפר ידידיה שנפל במלחמת יום הכיפורים

תביעה על סך מיליון שקלים מהמועצה האזורית עמק חפר הוגשה השבוע לבית המשפט השלום בנתניה …

סמים שנתפסו אצל החשודה. צילום: משטרת ישראל

בן 17 מנתניה מכר סמים לבני נוער

לפני כחודש במהלך סיור שגרתי בנתניה, שוטרים הבחינו בצעיר בן 17 כשהוא רכוב על אופניו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *