בית / שרון / כרכור / האם בית הפועל יהפוך לבניין מגורים?

האם בית הפועל יהפוך לבניין מגורים?

בית הפועל.  (צילום:  ברכי רונן)
בית הפועל. פרדס חנה (צילום: ברכי רונן)

ביום שני התקיים דיון בוועדה המחוזית בנוגע לתוכנית המייעדת את מתחם הפועל מול המתנ"ס, באזור רחובות המעלה והראשונים במרכז פרדס חנה-כרכור, הכולל את בית הפועל ההיסטורי, לבניית בניין מגורים של 6 קומות בגובה 22 מטרים. יזמי התוכנית, שהופקדה בוועדה המחוזית בינואר האחרון, הם גנדר לבניין מסחר בע"מ וגרינברג א.מ.ן בע"מ, בשיתוף המועצה המקומית.

בדיון השתתפו נציגי הצדדים, ביניהם כעשרה מתנגדים לתוכנית. לפני כחודשיים נאספו כ-500 התנגדויות לתוכנית. בין הנימוקים המרכזיים: הבנייה תתבצע על שטח המיועד לשימור ולצורכי ציבור לפי תוכנית המתאר, והועלתה ביקורת על הדרך שבה הוכשר כעת להסבה למגורים.

דן אהרון, תושב כרכור שנכח בדיון, הסביר את הרקע להתנגדות: "מהנדס המועצה ציין כי לפני כחמש שנים נדחתה בקשת היזם הפרטי להסב את השטח שעליו עומד להיבנות הבניין מצורכי ציבור לבנייה פרטית, אך כיום, מאחר שהמועצה רכשה את השטח הסמוך, ניתן לאשר את הבקשה להחלפת הייעוד בין החלקות. הציבור יוצא נפסד פעמיים: השתמשו בכספו לרכישת שטח לצורכי ציבור ועל חשבון רכישה זו יכשירו קרקע שייעודה ציבורי לטובת יזם פרטי".

הגר פרי-יגור, מתכננת ערים וחברת מועצה מסיעת "ביחד עם העבודה", מלווה את המאבק ונכחה השבוע בדיון. "מדובר בתוכנית המאיימת לפגוע באיכות החיים והסביבה של תושבי המושבה בכלל ורחוב הראשונים בפרט. כעת נותר להמתין להחלטת הוועדה המחוזית".

בדוק גם

בניין מועצת פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפאץ)

ורק ילדי פרדס חנה ימשיכו להזיע באולמות הספורט

הצעה ריאלית של חברת מועצת העיר פרדס חנה, איציק לב, להתקין מזגנים ומאווררים באולמות הספורט …

שוק חדש מנשה זוארץ הדמיה חיימי שניידר

דירות לצעירים בשוק נתניה: "זה לא שוק מחנה יהודה אבל סנונית ראשונה ומפתיעה"

פרויקט נובה שוק ברחוב היהלום בנתניה נמצא בשיאו ואכלוסו צפוי בחודש דצמבר.  בפרויקט  נהנה בן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *