בית / שרון / כרכור / אקולוג, אחר כך אמן

אקולוג, אחר כך אמן

היום ב"כל הפרדס"

בנימין ויטל, בן 54, תושב כרכור, נחשב למי שהטביע את חותמו על פני המושבה: הוא חתום על מעגל פסלי העיזים המפורסמות שכיכבו בכיכר הנשיא ונדדו בינתיים לתחנת הרכבת. על מיקומן ותחזוקתן מתנהל כרגע, כך לדבריו, דיאלוג חיובי בינו לבין המועצה. הוא חתום על העז המיניקה את גדייה בכניסה מגן שמואל ועל אשכול הענבים המפורסם בכיכר בכרכור, הוא יצר את פסל המיחזור בבית הספר היסודי בכרכור ועוד.

בהגדרתו, הוא רואה את עצמו קודם כל כאקולוג ורק אחר כך כאמן. הוא חי את סביבתו הקרובה ומתייחס אליה והכל כרוך אצלו לבלי הפרד: הפרנסה, הסביבה, המשפחה והאמנות. "המשפחה שלי היא עיקר חיי. כל חיי עסקתי באמנות, אך בתקופות מסוימות המשפחה לקחה את כל זמני. כשהיה לי צורך לעסוק באמנות, עסקתי בה".

"כבר 20 שנה שאני רועה עיזים. מטפל, מאכיל, מיילד, נודד עם עיזים. רעיית עיזים היא המקצוע של אבות אבותינו. זה פירנס אותנו והביא מזון לבית. לא ידענו מה זה ללכת למכולת בשביל ביצים וגבינות. גידלנו הכל בעצמנו, וגם את כל הירקות. הילדים אכלו הכל מהגינה. הם ידעו מאיפה באה הביצה"

"כשאני מתעורר בבוקר, אני חושב 'מה נכון לעשות'. אני ממשיך לבנות בתים אקולוגיים. אבל עכשיו אני ממסד את כישוריי האמנותיים תחת 'סטודיו ויטל'. בשנה האחרונה ניתן לומר שאני גם משתמש באמנות שלי לפרנסה"

בנימין ויטל
"העבודות שאני עושה נלקחות מהמחשבות שלי". בנימין ויטל צילום: אביבה ווישניה

 

 

 

 

 

בדוק גם

בניין מועצת פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפאץ)

ורק ילדי פרדס חנה ימשיכו להזיע באולמות הספורט

הצעה ריאלית של חברת מועצת העיר פרדס חנה, איציק לב, להתקין מזגנים ומאווררים באולמות הספורט …

מרים והבנות והבעל צילום ערן עפרוני

מחבקת את האושר

ביום בו נפטר איש הברזל חולה ALS  שי ראשוני, השיקה מרים סעדיאן מנתניה שהכירה אותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *