בית / שרון / כרכור / אושר פינוי בינוי דרך למרחב

אושר פינוי בינוי דרך למרחב

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה פרדס חנה כרכור אישרה את תוכנית פינוי בינוי במתחם למרחב בפרדס חנה. בשבועות האחרונים העבירו היזמים את התוכנית לאישור הוועדה המחוזית.

התוכנית היא פועל יוצא של עבודה ארוכה ומאומצת של בעלי הדירות במתחם, אותם מייצגות חברת בראל נכסים והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית, שלא וויתרו והתעקשו על קידום הפרויקט. העבודה על המתחם החלה לפני כחמש שנים וכעת, הפרויקט שידע לא מעט אתגרים מתחיל לקרום עור וגידים.

במסגרת התוכנית ייהרסו 28 דירות בשני בניינים ישנים ברחוב למרחב 291-290 ותחתם ייבנו שני בניינים חדשים, 14 קומות כל אחד – עם 114 דירות. על התכנון האדריכלי מופקד אדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים, והיועץ המשפטי של בעלי הדירות הוא עו"ד יריב בר-דיין. על הקשר עם בעלי הדירות ונושא השיווק אמונים יוסף ויזל ואמיר ברמלי מחברת בראל נכסים. בסיום הבנייה, בעלי הדירות במתחם יקבלו דירות חדשות בתוספת ממ"ד, מרפסת שמש, חנייה ומחסן. היקף הפרויקט מוערך בכ-107 מיליון שקלים.

דירות גדולות יותר. מתחם למרחב (צילום: בראל נכסים)
דירות גדולות יותר. מתחם למרחב (צילום: בראל נכסים)

לדברי ניר שמול, מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית ואחד מבעליה: "אישור הפרויקט בוועדה המקומית הוא הישג חשוב להתחדשות העירונית בישראל. יש לקדם פינוי בינוי בכל רחבי הארץ ולא רק באזורי הביקוש. עשינו דרך ארוכה ולאחר שהפרויקט ידע אתגרים רבים, אנחנו מקווים שכעת התקדמותו תהיה מהירה ויעילה. כמי שמייצגים את בעלי הדירות, אנו פועלים ללא מעצורים והיסוס, עד להשגת המטרה".

יוסף ויזל, מבעלי חברת בראל נכסים, אמר: "זהו יום מאושר. אני שמח על התקדמות הפרויקט ובעיקר רוצה לחזק את בעלי הדירות במתחם, שהיו סבלנים והאמינו לאורך כל הדרך. שיתוף פעולה נכון בין בעלי הדירות, בינינו המייצגים ובין מועצת פרדס חנה כרכור והוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שחבריה השכילו להבין את מצוקת הדיור ואת הצורך בפתרונות, וחברו יחד אופוזיציה וקואליציה, הביאו לפריצת דרך".

זהו פרויקט נוסף בסדרת הפרויקטים שמקדמת החברה לפיתוח והתחדשות עירונית במודל החברתי, שבו בעלי הדירות הם היוזמים של הליך פינוי בינוי במתחם מגוריהם. באותו מודל ובמקביל מקדמת החברה לפיתוח והתחדשות עירונית פרויקטים רבים ברחבי הארץ, ובכללם גם פרויקט רמב"ם בהרצליה, שיצא לאחרונה במכרז לבחירת יזם, פרויקט הצנחנים בשכונת נווה שרת בתל אביב שהתב"ע החדשה למימושו קיבלה תוקף והוא יצא למכרז יזמים, פרויקט רימוני תדהר ברמת השרון הנמצא בביצוע, ועוד.

פריצת דרך. הדמיית הפרויקט (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)
פריצת דרך. הדמיית הפרויקט (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)

קבוצת בראל נכסים והעומדים בראשה, עו"ד יוסף ויזל ואמיר ברמלי, חברו לפני מספר שנים לחברה לפיתוח והתחדשות עירונית במטרה להביא את חזון המודל החברתי לפריפריה. החברה עוסקת בשיווק ומכירה של פרויקטים ונכסים באזור זכרון יעקב, בנימינה, עתלית, יישובי חוף הכרמל, קיסריה, פרדס חנה כרכור, חדרה ונתניה. היא מתמחה בין השאר בפרויקטים חדשים, עסקאות בלעדיות יד שנייה, פרויקטים של התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), אדמות חקלאיות ושיווק מסחר ונדל"ן מניב.

החברה לפיתוח והתחדשות עירונית והעומדים בראשה אדריכל גיל שנהב, עו"ד יריב בר דיין ואיש הנדל"ן ניר שמול, מיישמים את המודל החברתי משנת 2006. למודל חמישה שלבים: בעלי הדירות מתארגנים ופונים לחברה במטרה לקידום פינוי בינוי או תמ"א 38 במתחם מגוריהם, החברה מסייעת לבעלי הדירות בגיבוש והבנת התהליך מבחינה תכנונית, כלכלית, אורבנית ועוד, והחברה מבצעת בדיקות היתכנות לפרויקט, מייצגת את בעלי הדירות ומגישה בשמם תוכניות לרשויות המקומיות (תב"ע, היתר בנייה). לאחר מכן, החברה מפרסמת בשם בעלי הדירות מכרז סגור ליזמים מובילים. בעלי הדירות, בצורה דמוקרטית ובשקיפות מלאה, בוחרים את היזם והפרויקט יוצא לביצוע.

בדוק גם

בניין מועצת פרדס חנה כרכור (צילום: נירית שפאץ)

ורק ילדי פרדס חנה ימשיכו להזיע באולמות הספורט

הצעה ריאלית של חברת מועצת העיר פרדס חנה, איציק לב, להתקין מזגנים ומאווררים באולמות הספורט …

שוק חדש מנשה זוארץ הדמיה חיימי שניידר

דירות לצעירים בשוק נתניה: "זה לא שוק מחנה יהודה אבל סנונית ראשונה ומפתיעה"

פרויקט נובה שוק ברחוב היהלום בנתניה נמצא בשיאו ואכלוסו צפוי בחודש דצמבר.  בפרויקט  נהנה בן …

תגובה אחת

  1. יוסף האוסף

    מה עוד חשוב לדעת לפני פינוי בינוי?
    בחלק גדול מהמקרים פרוייקט פינוי בינוי מאפשר לעשות סדר בבפריטים שבתכולת הדירה וכן להפיק רווח אלטרנטיבי שניתן להפיק מהחפצים שאין בהם עוד צורך. הדבר נכון בעיקר בדירות של אנשים מבוגרים. ככל שיש בדירה פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים, עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שמדובר על פריטי אספנות בעלי ערך כספי. אם אתם רוצים לדעת כיצד להעריך את תכולת הדירה באופן עצמאי חפשו בגוגל "פינוי ירושה יוסף האוסף" וקבלו מאמר מדוייק שמסביר איך להעריך באופן עצמאי את תכולת הדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *