בית / שרון / כרכור / אבי כאכון: המאבק שהשאיר את הצהרונית

אבי כאכון: המאבק שהשאיר את הצהרונית

אבי כאכון (צילום: עידן מלול)
אבי כאכון (צילום: עידן מלול)

סיעה: "המושבה שלנו"

מי: אבי כאכון, תושב פרדס חנה, בן 38, נשוי, ואב לשלוש בנות, איש עסקים. משמש יו"ר האופוזיציה, מכהן במועצה חמש שנים, כעת מועמד לחברות במועצה בראש מפלגה עצמאית, "המושבה שלנו".

מה: בקדנציה החולפת פעל להשארת צהרוני מיל"ת (תוספת לימודית חינוכית) מסובסדים לילדי שכונות מצוקה, ניהל מאבק שכלל הפגנות תושבים ושלוש הצעות לסדר ובסופו של דבר הצהרונים הושארו. מדובר בכ-240 ילדים שמקבלים בצהרונים ארוחת צהריים חמה ופעילות העשרה. כמו כן, פעל להוספת מספר כיתות א' לבית הספר יסודי מעיינות בכרכור, לאחר שהמועצה הבטיחה כי יוקמו מספר כיתות א' וחזרה בה. לאחר הצעה לסדר שלי, תוך ליווי התושבים והפגנות בישיבות המועצה, אושרה הוספת כיתות א' בבית הספר מעיינות. כמו כן פעל והתנגד להעלאת הארנונה.

למה דווקא אני: "ויתרתי על משרת סגן ראש המועצה בתשלום לטובת עשייה ציבורית טהורה. המפלגה שלי הולכת להמשיך את העשייה שלי בפרדס חנה-כרכור. ראשית אפעל להחזרת הצביון הכפרי למושבה. אעצור את הבנייה הרוויה שנעשית ללא תשתית מתאימה, היוצרת פקקים, מחסור בחניה ברכבת ובמושבה, צפיפות בכיתות ועוד. במקביל אקדם הקמת פארק ירוק לרווחת התושבים, כמו בזכרון יעקב, וכן מדרחוב במרכז המושבה. אדגיש את נושא החינוך והתרבות. פרדס חנה-כרכור נמצאת כיום במקום נמוך בדירוג הארצי לזכאות לבגרות, ולכן יש צורך להשקיע מהותית בחינוך על מנת לקדמו באופן משמעותי. בנוסף, אפעל להקמת שלושה בתי ספר תיכוניים נוספים במושבה: ממלכתי, ממלכתי דתי ומקצועי. "כמו כן, בכוונתי לערוך מהפכה בתחום התרבות הכוללת: הקמת בית לאמנים במושבה, הקמת גלריות עירוניות וחדרי חזרות למוזיקאים ושחקני תיאטרון והחזרת אירועי יום העצמאות למרכז המושבה, עם אמנים מובילים כמו ברי סחרוף, חמי רודנר, אייל גולן, לילות  בנים בימי הקיץ ועוד. אפעל להחזרת המועדונים לבני הנוער ופיתוח אומנויות וספורט, הקמת סקייט פארק ועוד. מטרתי החשובה היא להצעיד את איכות החיים בפרדס חנה-כרכור אל המאה ה-21".

בדוק גם

קשיש בן 80 נדרס למוות בפרדס חנה

תאונת דרכים קטלנית בפרדס חנה. תושב המושבה כבן 80 נדרס למוות בעת שחצה את הכביש ככל …

נסיעת בכורה על הטרקטור המשופץ. קובי סמסונוב (צילום: הילה אייזינגר)

נשמת הטרקטור

הוא מצא חלקים של טרקטור, בן 60 לערך, שבימיו היפים יותר חרש את שדות רמת הגולן, והחליט להפיח בו חיים. לאחר פרויקט שיפוץ ארוך ומתיש הפכה הגרוטאה לכלי יפהפה שנוסע. ועוד איך נוסע. קובי סמסונוב מקיסריה מאוהב עד כלות בכלי רכב ישנים ומשקיע בהם את מיטב כספו ומרצו, כי אחרי הכל, מה לא עושים בשביל שימור ההיסטוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *