בית / שרון / פנאי שרון / עולם אחר באזור התעשייה

עולם אחר באזור התעשייה

היום ב"חדשות חדרה"

זה שבע שנים פועל באזור התעשייה של עמק חפר קרקס מקצועי אמיתי – דרך הקרקס, שמשתתפים בו כ-30 ילדים ובני נוער בגילאי 7 עד 18. הם לומדים לעשות ג'אגלינג ואקרובטיקה, ללהט על חבלים, טרפז וטיסו, והכול תוך שילוב עם מחול ומוזיקה מקורית. מאחורי הקרקס המקומי ויוצא הדופן הזה, עומדים שניים: שחר קמאי ובת זוגו אינס לורקה, תושבי האזור. זה התחיל כשקמאי למד ג'אגלינג ופיתח את העניין לבית ספר לג'אגלינג. לפני שבע שנים, כשפגש את אינס, הם החליטו לפתוח קרקס בלב אזור תעשייה. "בשטחים החקלאיים ובאולמות בסביבה לא נתנו לנו להקים אותו, אז הלכנו על אזור התעשייה", מספר קמאי.

לאינס, ילידת צרפת, רזומה מפואר ומוערך בריקוד, בין השאר רקדה בלהקת בת שבע. קמאי מנהל את הקרקס ומלמד ג'אגלינג ואינס משמשת בו מנהלת אמנותית ובעלת הקרקס בפועל. בנוסף, היא גם התפאורנית ומחברת את המוזיקה המקורית הנלווית למופעים. מלבד השניים, מלמדים את המקצועות השונים בקרקס ארבעה מורים נוספים.

"את המופע הנוכחי של הקרקס מממן בחלקו מפעל הפיס. יתר המימון הושג באמצעות האתר הד סטארט. כך נתרמו כ-45 אלף שקלים לטובת מוזיקה, תפאורה ועוד ובתמורה יקבלו התורמים כרטיסים למופע, ימי קרקס ומתנות שוות נוספות מצוות הפרויקט. אני שואף שיקום בישראל בית ספר לקרקס עבור ילדים ובני נוער", אומר קמאי ומוסיף: "אין דבר כזה ילד רגיל, לכל ילד יש הבעיות שלו. אז לאחד יש אבא שנפטר ולאחר יש הורים שלא נמצאים בכלל בקשר. היתרון בקרקס הוא שאפשר לטפל בסיפורים האלה, תוך כדי עשייה".

בדוק גם

חיים וניר והכלב שון. צילום רון קובי

חיים וניר שברו את הכוס: אנחנו ישראל החדשה

הם הכירו בצבא ומאז חולקים חיים זטלאוי וניר וסרמן 11 שנים של זוגיות, חתונה אזרחית בברלין ולפני חודש שברו את הכוס בטקס נישואין משולב מוטיבים יהודיים בנמל תל אביב. בשבוע הגאווה, מדברים השניים על מערכת יחסים ארוכה, על הרצון המשותף בילדים ועל חתונה שבנוסף לשמחה משפחתית יש בה גם אמירה חברתית.

מרים והבנות והבעל צילום ערן עפרוני

מחבקת את האושר

ביום בו נפטר איש הברזל חולה ALS  שי ראשוני, השיקה מרים סעדיאן מנתניה שהכירה אותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *