יום שלישי , דצמבר 18 2018
בית / שרון / חדשות שרון / רוקדים בבית הספר
"ריקוד הוא קודם כל תקשורת בין הרקדן לרקדנית". בולט ורעייתו (צילום: ברמן)
"ריקוד הוא קודם כל תקשורת בין הרקדן לרקדנית". בולט ורעייתו (צילום: ברמן)

רוקדים בבית הספר

מחר ב"חדשות נתניה"

חבר מועצת העיר דימה בולט, הממונה על הספורט וקשרי חוץ, הוא איש חינוך. הוא היה מורה ומחנך וגם רקדן. בולט רוקד ריקודים סלוניים עם חובבים, ואף מלמד אותם באופן פרטי מחוץ לנתניה. עכשיו הוא רוצה להכניס את הריקודים הסלוניים לכותלי בתי הספר כ"כיתות רוקדות". הליך ניסיוני כבר נעשה באחרונה בבית הספר רבין במזרח העיר. הרעיון הוא להשתמש בשפת המחול האלגנטי והחברתי לשינוי אקלים בית ספרי, הפחתת האלימות והקניית שפה חדשה של כבוד לילדים.

"ריקוד הוא קודם כל תקשורת בין הרקדן לרקדנית". בולט ורעייתו (צילום: ברמן)
"ריקוד הוא קודם כל תקשורת בין הרקדן לרקדנית". בולט ורעייתו (צילום: רותי ברמן)

"בעבר לימדתי בבתי ספר ברמת השרון וראיתי את ההשפעה הטובה שיש לריקודים על הילדים. כמו כן, הכרתי בארץ גוף שעוסק ב'כיתות רוקדות', מסגרת שהגיעה מניו יורק", אומר בולט. בגלל התרבות "ריקודים זה עניין של תרבות", אומרת הרקדנית אלונה דיסקין בעלת בית ספר לריקודים סלוניים, "אצל יוצאי חבר העמים ריקודים ונגינה הם תרבות. בבתי הספר ברוסיה הם נחשבים לאחד ממקצועות החובה ולכן זה אלמנט חזק בתרבות ובחינוך. כאן ילדים צוחקים על חבריהם שרוקדים ולא משנה אילו ריקודים. בתרבות הישראלית בנים צריכים לשחק כדורגל. ריקודים זה גם מוזיקה וזה השכלה וזה מהנה וברגע שלומדים זה נשאר לכל החיים. לא שוכחים ולא נגמלים, זה פשוט נכס".

online poll by Opinion Stage

בדוק גם

moranmoshe-meirelkaslasi

רוקדים עם כוכבות

מורן משה ומאיר אלקסלסי, בני 12 וחצי מנהריה, הוכתרו לאלופי ישראל בריקודים סלוניים. מיכל משה (11) ואלון קייקוב (9 וחצי), זכו בתואר סגני אלופי ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *