בית / שרון / נתניה / רונית מלכת המדבר

רונית מלכת המדבר

 

"להיות באינטראקציה אינטימית עם 32 נשים במשך כמעט שבועיים זה לדעת להסתדר, לוותר, לסמוך על, לבכות ולצחוק ביחד מהתרגשות. זה להפנים שאם החברה שלי עשתה אומגה, גם אני מסוגלת. הגעתי למקומות שבחיים לא הייתי מגיעה אליהם, כפרים נידחים ותרבות עתיקה, עשיתי פעילויות כמו טראקים, ראפטינג ואומגה בזמן טייפון". הדוברת: רונית כהן מנתניה, שחזרה נרגשת ומתלהבת ממסע של 12 ימים לפיליפינים במסגרת "מלכת המדבר" של החברה הגיאוגרפית, או כפי שהיא מגדירה זאת: "מסע משנה חיים".

כהן, בת 48, נשואה, אמא לשני בנים (19 ו-11), היא מנחת קבוצות לנשים בסיכון ולנשים עם הפרעות אכילה בשיטת 12 הצעדים. כל חייה היא עובדת ולומדת בו זמנית – בימים אלה לוקחת קורס יזמות עסקים – ובשלב מסוים הרגישה שהיא צריכה לעשות משהו גדול שובר שגרה.

עם חברה מנתניה. רונית כהן (מימין) ולבנה דורון (צילום: פרטי)
עם חברה מנתניה. רונית כהן (מימין) ולבנה דורון (צילום: פרטי)

המסע שלפני המסע

"אני מטיילת עם המשפחה שלי כמו כל משפחה ישראלית טיפוסית", מספרת כהן, "וזה אומר משפחה שמזמינה צימר מפואר לסוף שבוע בצפון ויוצאת לטייל בסביבה הקרובה עם הטנדר המשפחתי. יש לי אנרגיות וחוסר שקט, ואני כל הזמן מחפשת. 'מלכת המדבר' הייתה אצלי כל הזמן ברקע. חשבתי להצטרף למסע הזה לפני שנים ומה שלבסוף הכריע זו לחיצה על החלונית 'הירשמו כאן' ליום המיונים שפורסם בפייסבוק. רציתי לנסוע למסע ללאוס, אבל ראיתי שהבנות שעשו את הפיליפינים המליצו בחום. הצטרפתי למיונים ביחד עם חברתי, לבנה דורון, רעייתו של חבר מועצת העיר יוסי דורון".

כהן ודורון התקבלו ותוך שבועיים היה עליהן להחליט לאן הן נוסעות לפיליפינים או לגוואטמלה. עוד לפני העלייה למטוס, הן מספרות על יום מיונים מרתק ומאתגר לא רק מהבחינה הפיזית. המועמדות חולקו למספר קבוצות ועברו משימות פיזיות ודינמיקות קבוצתיות, שמהן נופו הבנות שלא מתאימות למסע קבוצתי שכזה. ההתארגנות למסע גם הייתה מסע בפני עצמו: הבנות עברו סדנת נהיגת שטח, המציאו מסמכים רפואיים, עברו יום מפגש קבוצתי, הצטיידו בציוד אישי מתאים לטראקים ו… עלו למטוס.

חוויות של פעם בחיים. רונית כהן (צילום: פרטי)
חוויות של פעם בחיים. רונית כהן (צילום: פרטי)

 

הכתבה המלאה ביום שישי ב"חדשות נתניה" ובמהדורה הדיגיטלית

בדוק גם

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

רמי סיון צילום רותי ברמן

"רמי סיוון היה מורה יוצא דופן ומיוחד"

רמי סיוון בן 78 מכפר יונה נהרג בתאונת דרכים בהיותו הולך רגל בין פרדסיה לבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *