יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / שרון / חדשות שרון / נתניה: קיצוץ רוחבי של 3 אחוז בתקציב העירייה

נתניה: קיצוץ רוחבי של 3 אחוז בתקציב העירייה

"עירייה החליטה לבצע קיצוץ רוחבי של שלושה אחוזים בתקציב העירייה לשנת 2012 וזאת בגלל הצורך העירוני לממן תוספות שכר והסכמי שכר לעובדי העירייה ולעובדי קבלן, שלא נלקחו בחשבון בעת עריכת התקציב העירוני לשנת 2012." כך אומר היום (ב') חבר מועצת העיר הרצל קרן.

חבר מועצת עיריית נתניה הרצל קרן
מבקש מידע מפורט. הרצל קרן (צילום: יח"צ)

לדבריו ההחלטה על הקיצוץ חייבת הייתה לבוא לדיון בוועדת הכספים של העירייה ולאחר מכן למועצת העיר, שכן מדובר בהחלטה בעלת משמעות כספית המחייבת דיון וקבלת החלטה בגופי העירייה המוסמכים לכך והקבועים בחוק: "אני סבור, שאין כל הגיון בביצוע קיצוץ רוחבי ואחיד בכל סעיפי התקציב, שכן אין דין תקציב החינוך והרווחה כתקציב, האירועים, החגיגות, יחסי הציבור ועוד".

קרן מוסיף כי נדרש לכנס את ועדת הכספים של העירייה, לקבל מידע מפורט, מהו גובה הקיצוץ הנדרש ולבצע קיצוץ בסעיפי התקציב כך שלא יפגע באופן משמעותי בשירותים שהעירייה מקנה לציבור.

מעירית נתניה נמסר בתגובה: "לאור הגזירות הכלכליות של הממשלה והסכמי השכר בין האוצר להסתדרות, גזירות שיש להם השלכות משמעותיות על תקציב העירייה, נקטה העירייה לפני מספר חודשים בתהליך מרסן של הקפאת תקציב רוחבית של שלושה אחוזים. זאת מתוך אחריות לניהול התקציב העירוני כאשר במקביל מתקיימים מפגשים מקצועיים עם כל גורמי העירייה והחברות העירוניות.

בדיקה נקודתית של כל אחד מהסעיפים וזאת כדי לגבש הצעה שתובא לאישור כולל ע"י כל הגורמים המוסמכים בעירייה ולאחר מכן בוועדת הכספים רק לאחר האישור שיינתן בוועדת הכספים הנושא יפורסם".

בדוק גם

מפגינים מול ביתה של ראש העיריה צילום עצמי

נתניה: נמשכות הפגנות ההורים נגד העירייה

26 תלמידים והוריהם  הפגינו ביום ראשון בערב מול ביתה של ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג …

פסטיבל בום בוקס (צילום עיריית חדרה)

חדרה: דרישה לבטל את הופעתו של הראפר דודו פארוק

הופעתו הקרובה של הראפר הפרובוקטיבי דודו פארוק בחדרה מוטלת בספק. יו"ר ארגון ויצו ישראל, גילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *