יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / שרון / חדשות שרון / נתניה מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס יחודי

נתניה מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס יחודי

יום הזכרון לשואה ולגבורה מצויין במזרח נתניה בטקס יחודי אשר ישלב בתוכו הצגה בבימויה של יעל קוגן ובהשתתפות שחקנים תלמידי תיאטרון "הילת אור" במתנ"ס בגילאי 10-16.

השנה בחרו בתיאטרון להתמקד בקולות הילדים בשואה. הילדים של אז שהם היום ניצולי השואה. 40 תלמידי התיאטרון מכל שכבות הגיל עסקו בחודשים האחרונים בהתמודדות עם חומרים שכתבו ניצולי שואה על תקופת ילדותם בצל המלחמה.

יום השואה בסימן זכרון ילדות. צלם יעל קוגן
יום השואה בסימן זכרון ילדות. צלם יעל קוגן

בימאית ההצגה יעל קוגן: "כאשר ערכתי את הטקסטים, היה חשוב לי כבמאית לחבר את הילדים שלנו היום לילדים בשואה -דרך עולם הילדות, המשחקים, החלומות והתקוות, גם על מנת להעביר את סיפורם של הדור ההולך ונעלם, וגם על מנת לחבר את התלמידים לערכים של כבוד האדם וחירותו האישית, בהעברת המסר כי עלינו כיהודים לדעת דרך החוויה של התמודדות הילדים עם עולמם הפנימי של הניצולים דרך כתביהם. החיבור הזה יצר תהליך עבודה מורכב בו נגענו בסיפורים לא קלים. אני מאמינה שבאמצעות האמנות ניתן לשמר את הזיכרונות והעבר שהוא חלק מכל אחד שחי במדינה זו. דור ניצולי השואה הולך ונעלם ומשנה לשנה חשוב עבורי יותר להעלות את הסיפורים  וזאת אף בשל היותי נכדה לניצולי שואה, שסיפורם אף הוא משולב בהצגה. לאמנות התיאטרון יש כח להעביר לשחקנים ולקהל את הסיפור דרך עיניהם של הילדים בצורה מרגשת ואותנטית. ילדים אשר משחקים ילדים בעולם אחר וכאוטי, אך חולמים שואפים ורוצים לחיות כמו ילדים בעולם שפוי . דבר זה יצר את החיבור בין השחקנים ילדים, לילדים שאת סיפוריהם אנו מעבירים בהצגה".

בטקס משתתפים גם תושבים מהקהילה, להקות שירה של מתנ"ס קרית השרון, תלמידי בית הספר למחול "מוזה" במתנ"ס קרית השרון והכנרים של המתנ"ס. בלובי המתנ"ס תתקיים תערוכת צילומים בנושא "זכרון ילדות".

במתנ"ס דרום רואים  חשיבות רבה להנצחת נושא השואה: "המרכז לקח על עצמו לקדם את חשיבות הזיכרון מתוך אמונה בצורך להכרות עם סיפורם האישי של הניצולים תוך עידוד מעורבות חברתית ומפגש בין דורי בתוך קהילתנו. אנו מקווים כי בדרך זו נתרום להנצחת הנספים".

בדוק גם

בית הספר הלל צור צילום רן אליהו

החלון התנפץ, הילדים ניצלו בנס: שביתה בבית הספר הלל צור בנתניה בעקבות ליקויי בטיחות

כשני שליש מתלמידי בית הספר הלל צור בנתניה לא הגיעו ביום שני השבוע  ללימודים במחאה …

התרמת דם משנים קודמות (צילום: דוברות מד"א)

זכרון יעקב: התרמת דם מסורתית ליום כיפור

מחר (שלישי)  ערב יום הכיפורים, תיערך בזיכרון יעקב התרמת הדם המסורתית של ערב יום הכיפורים, …

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *