בית / שרון / חדשות שרון / נתניה מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס יחודי

נתניה מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס יחודי

יום הזכרון לשואה ולגבורה מצויין במזרח נתניה בטקס יחודי אשר ישלב בתוכו הצגה בבימויה של יעל קוגן ובהשתתפות שחקנים תלמידי תיאטרון "הילת אור" במתנ"ס בגילאי 10-16.

השנה בחרו בתיאטרון להתמקד בקולות הילדים בשואה. הילדים של אז שהם היום ניצולי השואה. 40 תלמידי התיאטרון מכל שכבות הגיל עסקו בחודשים האחרונים בהתמודדות עם חומרים שכתבו ניצולי שואה על תקופת ילדותם בצל המלחמה.

יום השואה בסימן זכרון ילדות. צלם יעל קוגן
יום השואה בסימן זכרון ילדות. צלם יעל קוגן

בימאית ההצגה יעל קוגן: "כאשר ערכתי את הטקסטים, היה חשוב לי כבמאית לחבר את הילדים שלנו היום לילדים בשואה -דרך עולם הילדות, המשחקים, החלומות והתקוות, גם על מנת להעביר את סיפורם של הדור ההולך ונעלם, וגם על מנת לחבר את התלמידים לערכים של כבוד האדם וחירותו האישית, בהעברת המסר כי עלינו כיהודים לדעת דרך החוויה של התמודדות הילדים עם עולמם הפנימי של הניצולים דרך כתביהם. החיבור הזה יצר תהליך עבודה מורכב בו נגענו בסיפורים לא קלים. אני מאמינה שבאמצעות האמנות ניתן לשמר את הזיכרונות והעבר שהוא חלק מכל אחד שחי במדינה זו. דור ניצולי השואה הולך ונעלם ומשנה לשנה חשוב עבורי יותר להעלות את הסיפורים  וזאת אף בשל היותי נכדה לניצולי שואה, שסיפורם אף הוא משולב בהצגה. לאמנות התיאטרון יש כח להעביר לשחקנים ולקהל את הסיפור דרך עיניהם של הילדים בצורה מרגשת ואותנטית. ילדים אשר משחקים ילדים בעולם אחר וכאוטי, אך חולמים שואפים ורוצים לחיות כמו ילדים בעולם שפוי . דבר זה יצר את החיבור בין השחקנים ילדים, לילדים שאת סיפוריהם אנו מעבירים בהצגה".

בטקס משתתפים גם תושבים מהקהילה, להקות שירה של מתנ"ס קרית השרון, תלמידי בית הספר למחול "מוזה" במתנ"ס קרית השרון והכנרים של המתנ"ס. בלובי המתנ"ס תתקיים תערוכת צילומים בנושא "זכרון ילדות".

במתנ"ס דרום רואים  חשיבות רבה להנצחת נושא השואה: "המרכז לקח על עצמו לקדם את חשיבות הזיכרון מתוך אמונה בצורך להכרות עם סיפורם האישי של הניצולים תוך עידוד מעורבות חברתית ומפגש בין דורי בתוך קהילתנו. אנו מקווים כי בדרך זו נתרום להנצחת הנספים".

בדוק גם

יצחק גולברי צילום פרטי

הקאמבק של גולברי: הכריז כי יתמודד שוב לראשות מועצת קדימה-צורן

ראש מועצת קדימה- צורן לשעב  וחבר המליאה בהווה, יצחק גולברי הודיע בערב יום העצמאות כי …

עסקים סגורים באזור תעשייה בנימינה (צילום: שלומי סלמה)

שלומי סלמה: "המועצה מזניחה עסקים מקומיים"

הארנונה לעסקים בבנימינה גבעת עדה הועלתה שוב, וחבר המועצה, שלומי סלמה, יוצא נגד מה שהוא …

תגובה אחת

  1. מגיעה כדי לציין את יום הזיכרון לשואה 2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *