יום חמישי , ינואר 24 2019
בית / שרון / חדשות שרון / נתניה: בדיקות קרינה בבתי הספר
בית הספר שורשים בנתניה
בית הספר שורשים (למצולמים אין קשר לכתבה)

נתניה: בדיקות קרינה בבתי הספר

בית הספר שורשים בנתניה
בית הספר שורשים (למצולמים אין קשר לכתבה)

מבצע לאיתור קרינה בבתי הספר בנתניה יצא לדרך. בוחנים מוסמכים יעברו בין כל בתי הספר בעיר ויבדקו קרינה חשמלית מארונות חשמל או מקווי מתח עיליים, ויכינו תוכנית מקיפה בכל בית ספר אשר תמצא בו קרינה חורגת.  צוות בדיקה  מוסמך על ידי הרשויות המתאימות בישראל ובעולם לבדיקות קרינה (מלר"ז) יטפל בממצאים.

הבדיקה מתבצעת ביוזמת מ"מ ראש העירייה ד"ר אביטל לאופר ובשיתוף סמדר סגל מועד ההורים העירוני ועפ"י הנחיית ראש העירייה מרים פירברג-איכר. מעט מאוד רשויות בישראל לקחו על עצמם את הבדיקה המוקדמת וכאמור הודות ליוזמת העירייה ועד ההורים בנתניה, יזכו התלמידים לסביבה מוגנת מקרינה.

 מ"מ ראש עיריית נתניה, ד"ר אביטל לאופר
אין פשרות. ד"ר לאופר (צילום: יח"צ)

יו"ר מלר"ז חיליק רוזנבלום: "ההחלטה לבדוק את בתי הספר באה מתוך דאגה כנה ואמיתית לבריאות התלמידים וצוות ההוראה. רק לאחרונה התפרסמה בתקשורת הבדיקה אותה ערכנו למשרד הגנת הסביבה ממנה עלה כי 58 אחוז מביה"ס שנבדקו נמצאו כחורגים מעל סף הקרינה המותר. אנו מצפים לשיתוף פעולה פורה עם העירייה וועד ההורים המרכזי למען עתיד הילדים והצוות המקצועי."

ד"ק לאופר: "בנושא בריאות הילדים והצוות המקצועי אין פשרות. אני מודה לכל הגורמים הרלוונטים שהתגייסו לנושא ואני משוכנעת שאחרי הבדיקה יוכלו הורי התלמידים לישון טוב יותר בלילה."

בדוק גם

מרים פיירברג. צילום: רותי ברמן

גם הבית היהודי הודיעה על תמיכה במרים פיירברג-איכר

הישג לראשת העיר נתניה: אחרי הליכוד, גם סיעת הבית היהודי הודיעה על תמיכתה בפיירברג-איכר במרוץ לראשות העיר נתניה

3 תגובות

  1. אפריים דויד-עוף

    כל הכבוד לרשויות שמבצעות בדיקות קרינה במוסדות החינוך, אך בדיקות זה לא מספיק – צריך גם למגן את החדרים וכיתות הלימוד. מה זה משנה אם עושים בדיקות, מגלים שקיימת קרינה אבל משאירים אותה כמו שהיא.

  2. אני שמעתי שמלר"ז ממומנים על ידי חברות הסלולר

  3. סוף כל סוף בודקים את הקרינה בבתי ספר! חייבים לעשות גם בדיקות קרינה בכל גני הילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *