מבזקים
בית / שרון / חדשות שרון / נחתם הסכם קיבוצי בויינגייט

נחתם הסכם קיבוצי בויינגייט

ההסתדרות, הנהלת מכון וינגייט ונציגות העובדים במכון חתמו ביום ראשון אחרי שש שנים על הסכם קיבוצי חדש. ההסכם שנחתם לאחר תקופה ארוכה ואינטנסיבית של משא ומתן, מסדיר את זכויות העובדים על רקע מיסודו של וינגייט כ'מכון הלאומי למצוינות בספורט', כחלק מיישום החוק להפיכת המכון לתאגיד סטטוטורי. ההסכם שתוקפו לחמש שנים יחול על כ-150 עובדי המכון. נחתם במעמד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל מכון וינגייט בכר אמוץ ויו"ר ההסתדרות במרחב נתניה משה סמיה.

הסכם שכר בויינגייט. בכר אמוץ עו"ד יאיר אלגאווי משה סמיה אבי ניסנקורן, נועם אמיר, שי בירן, אלי גרשקרוין (צילום: יהודה שגב דוברות ההסתדרות)
הסכם שכר בויינגייט. בכר אמוץ עו"ד יאיר אלגאווי משה סמיה אבי ניסנקורן, נועם אמיר, שי בירן, אלי גרשקרוין (צילום: יהודה שגב דוברות ההסתדרות)

אחת הבשורות שנושא עמו ההסכם היא הרחבה משמעותית של תחולת ההסכם הקיבוצי במכון והחלתו על כ-100 עובדים נוספים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים. כחלק מהרצון לחזק את כוחם הארגוני של עובדי המכון ולמנוע צורות העסקה פוגעניות, סוכם בין הצדדים כי כל עובד תחת ההסכם אשר יסיים את עבודתו במכון מסיבה כלשהי, לא יוחלף על ידי עובד במיקור חוץ.

ההסכם מסדיר את המסגרת הכלכלית של ההסכם, וקובע כי שיעור התוספות לעובדים הזכאים יעמוד על 12 אחוזים לאורך שנות ההסכם. כמו כן, בין ההבנות מעוגנת גם ההתחייבות המשותפת של הצדדים להמשך ניהול המשא ומתן על שיעור תקציב קידום השכר לעובדי המכון, ובניית מנגנון שכר חדש ועדכני תוך שנה מיום חתימת ההסכם.

במסגרת ההסכם נקבע כי מכון וינגייט מצטרף להסכם המסגרת במגזר הציבורי כפי שנחתם ביולי 2016 בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לבין שר האוצר משה כחלון. סעיף נוסף בהסכם קובע כי מעתה כלל העובדים שנמצאים תחת ההסכם יהיו זכאים לקרן השתלמות החל מיומם הראשון בעבודה, תוך הגדלה מדורגת בשיעור ההפקדות מטעם המעסיק לאורך תקופת ההסכם, עד לשיעור המקסימלי של 7.5 אחוזים מהשכר.

בדוק גם

סירונית צילום רותי ברמן

אושרה בניית מבני חוף לאורך חופי נתניה לשימוש המתרחצים

מועצה הארצית לתכנון ובניה החליטה להעביר את תכנית המתאר הארצית, תמ"א 6/13 לעיון הועדה המחוזות. התכנית …

מנחם אילוז צילום רפי סיני

אין בנתניה חניה ייעודית לפריקה וטעינה

בכל מרכז העיר נתניה קיים רק מקום אחד המיועד בשילוט לפריקה וטעינה והוא נמצא ברחוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *