יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / שרון / חדשות שרון / משרד השיכון: נתניה במקום השני במכירת דירות לתושבי חוץ

משרד השיכון: נתניה במקום השני במכירת דירות לתושבי חוץ

יקי בריגה (קובי לחמיש)
יקי בריגה (קובי לחמיש)

נתניה היא בין הערים הפופולאריות ביותר בקרב תושבי חוץ. כך עולה מנתוני משרד השיכון שפורסמו לאחרונה. העיר נמצאת במקום השני בדירוג הערים המבוקשות על ידי תושבי חוץ – 7.8 אחוז מכלל רוכשי הדירות בעיר הם תושבי חוץ.

על פי הנתונים, ירושלים ממוקמת במקום הראשון – 12.8 אחוז מרוכשי הדירות בעיר הם תושבי חוץ. תל אביב ממוקמת במקום השלישי – 7.6 אחוז מרוכשי הדירות הם תושבי חוץ. עוד עולה כי 2.8 אחוז מהדירות בישראל, כ-1,500 דירות מדי שנה, נמכרות למשקיעים זרים.

יקי בריגה, בעלים והמנכ"ל של חברת הנדל"ן בריגה מסביר: "קיים קשר ישיר בין מספר תושבי החוץ היהודים העולים לישראל מדי שנה, לבין העלייה בגילויי האנטישמיות בעולם. תושבי החוץ מחפשים אחר דירה בקו ראשון לים, בבניין המספק את כל השירותים הנלווים שאליהם הם רגילים מארץ מוצאם. נתניה נותנת מענה לצרכים אלה לכן אין פלא שרבים מתושבי החוץ היהודים עולים בסופו של דבר לישראל ומשתקעים בנתניה".

לדברי בריגה, נתניה הפכה בשנים האחרונות למעצמת תיירות, עם הקמתם של פרויקטים יוקרתיים רבים שנבנים על חוף הים ומושכים רוכשים זרים נוסף על הרוכשים המקומיים.

"בעיר קודמו באחרונה מספר תוכניות לבניית בתי מלון ולאחרונה נבנו כ-380 חדרי מלון חדשים. מדובר בהיקף הגבוה מכל עיר אחרת בישראל. עובדה זו מספקת פתרון נוח לקרוביהם של תושבי החוץ, בהגיעם לביקור בארץ, ואולי אף תסייע להם לשקול עליה ארצה".

בדוק גם

מפגינים מול ביתה של ראש העיריה צילום עצמי

נתניה: נמשכות הפגנות ההורים נגד העירייה

26 תלמידים והוריהם  הפגינו ביום ראשון בערב מול ביתה של ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג …

פסטיבל בום בוקס (צילום עיריית חדרה)

חדרה: דרישה לבטל את הופעתו של הראפר דודו פארוק

הופעתו הקרובה של הראפר הפרובוקטיבי דודו פארוק בחדרה מוטלת בספק. יו"ר ארגון ויצו ישראל, גילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *