מבזקים
בית / שרון / נתניה / מציירים בגדול: פרויקט ציור ענק בהשתתפות עשרות ציירים

מציירים בגדול: פרויקט ציור ענק בהשתתפות עשרות ציירים

ביום שישי, (19.4) יתקיים בדשא הגדול במושב בית חירות פרויקט ציור ענקי בו יציירו עשרות אנשים ציורים בנושא שירי ארץ ישראל. הציור הגדול, שאורכו 10 מטרים ורוחבו 1.60 מטרים, הוא חלק מפרויקט הכולל שלושה ציורים באותו הגודל. את הפרויקט מובילים ענת ויוטי שמאי, אמנים קהילתיים ובעלי המרכז

לאמנות פלסטית בחופית. מימון הציורים נעשה על ידי הקרן "בשביל אופיר – הקרן לעידוד היצירה" שרכשה את הבדים והצבעים. הציור יוצג באירוע קהילתי "בשביל אופיר" ולאחר מכן ינדוד למקומות שונים בארץ וכן בחו"ל. הקרן "בשביל אופיר", הוקמה לאחר מותה הטרגי של אופיר חן ממושב בית חרות במהלך טיול של אחרי צבא לדרום אמריקה. הקרן הוקמה כדי לשמר ולהנציח את דרכה המיוחדת של אופיר. השנה תמכה הקרן במספר פרויקטים קהילתיים, בהם

הפרויקט "מציירים בגדול"-מיזם המאפשר לאנשים שאוהבים ליצור ולצייר להיות שותפים לחוויה מיוחדת של ציור קיר ענק על קנבס. אופיר השתתפה בילדותה ובנערותה בחוגים ובסדנאות בסטודיו של ענת שמאי והחיבור של היצירה בקהילה מבטא את אישיותה המיוחדת של אופיר ואת המסלול שבו הלכה.

מציירים בגדול בדרום נתניה
מציירים בגדול בדרום נתניה (צילום: ענת שמאי)

"יזמנו שלושה ציורים גדולים שאת הראשון יצרו הילדים בחוגים שלנו בסטודיו בחופית, את השני יצרו בני נוער בקפה לנוער בדרום נתניה ובשבוע הבא הציור בבית חרות", אומרת ענת שמאי, "כל קבוצה מציירת נושא אחר. הילדים ציירו איך הם רואים את העתיד בהתייחס לאיכות הסביבה, כאשר מהארובות פורחים פרחים ומתקן הגז הפך למתקן פורח. בני הנוער בדרום נתניה ציירו עיר צבעונית, איך היא נראית בעיני בני נוער שהגיעו מתפוצות שונות. הם ציירו בניינים גבוהים, ידיים לשלום ועיר צבעונית. ליצירת הציור בבית חרות הוזמן קהל מזדמן שנרשם, וביום אחד אמורים כולם לצייר משהו משותף שהוא תערובת של כמה משירי ארץ ישראל. הציור של בני הנוער מנתניה ייתלה בדרום העיר, הציור שלנו כאן ואולי אף ינדוד לחו"ל".

לפני שנתיים יצרו ענת ויוטי פרויקט קהילתי ייחודי בנתניה, שבו יצרו שטיח ענק מ-12,243 גרביים. הפרויקט נכנס לספר השיאים של גינס כפסיפס הגרביים הגדול בעולם. לפני שנה יצרו קיר פסיפס בבית החולים לב השרון בהשתתפות קהילת המטופלים, הצוות הטיפולי והרופאים. הקיר בנוי מקרמיקה ופסיפס הוא באורך של 20 מטר ונמצא בכניסה לבית החולים.

בדוק גם

יוני כהנא צילום עצמי

מלון איילנד התמלא עד אפס מקום בחופשת הפסח

יוני כהנא, צעיר, נמרץ ויזם חרדי, הצליח למלא את מלון איילנד על 120 הסוויטות שלו …

שפכים לים צילום עצמי

מי ניקוז או ביוב? בכל מקרה מדובר בסכנה בריאותית

בכל שנה פורצים מי ניקוז שחורים המגיעים מן השוק בתחנת השאיבה בחוף קונטיקי. עיריית נתניה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *