יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / חדשות שרון / מסיע המחבל שביצע את הפיגוע בקניון השרון לא ישוחרר
קניון השרון (צילום: אסף לוי)
קניון השרון (צילום: אסף לוי)

מסיע המחבל שביצע את הפיגוע בקניון השרון לא ישוחרר

קניון השרון (צילום: אסף לוי)
קניון השרון (צילום: אסף לוי)

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים, דחו את בקשתו לשחרור על תנאי של תושב בקה אל-גרבייה, עבד אלרחמן-אבו מוך שהוביל את המחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות בקניון השרון לפני שמונה שנים. אבו מוך נידון לעשר שנות מאסר בגין הרשעתו בחמש עבירות של גרימת מוות ברשלנות על שהסיע מחבל מתאבד מטייבה לקניון בנתניה, שם ביצע המחבל פיגוע התאבדות רב נפגעים. בפיגוע בקניון השרון בנתניה ביולי 2005 נרצחו חמישה בני אדם, שמחבל פוצץ את עצמו סמוך למעבר החצייה בקרבת הקניון .

בשנת 2007 הורשעו שלושה ישראלים בהריגה: כפיר לוי בן 27 מרמת-גן, סיף עאזם בן 35 מטייבה, ועבד אלרחמן אבו-מוך בן 26 מבקה אל-גרבייה. השלושה הסיעו את המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע בקניון השרון בנתניה.

בית המשפט קבע כי החלטת הוועדה לשחרורים לקיים דיון חוזר בבקשת המשיב לשחרר אותו על תנאי איננה עומדת בתנאים הקבועים  לחוק שחרור על תנאי ממאסר, ומשכך היא ביטלה את העתירה על החלטת הוועדה משנת 2010 לקיים דיון חוזר בבקשת המשיב להשתחרר על תנאי.

 

בדוק גם

פחות ידע, יותר פחד. איסטנבול (צילום: פוטוליה)

אזהרת מסע (זמנית)

הפיגוע באיסטנבול, שבו נהרגו ונפצעו ישראלים רבים שרק ביקשו ליהנות מהעיר הקסומה הזאת, מלחיץ את כולם. בכל זאת, אני מקווה שאזהרת המסע בדרגה שהוציא המטה ללוחמה בטרור על כל חלקי המדינה, תיבחן מחדש עם שוך ההלם והחרדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *