בית / שרון / נתניה / מילה שלהן

מילה שלהן

 

מימין: בלינה דובינסקי, עדה פישמן פרילינד ורבקה ירושלמי פרידמן צילום: רותי ברמן
מימין: בלינה דובינסקי, עדה פישמן פרילינג ורבקה ירושלמי פרידמן (צילום: רותי ברמן)

משתתפות: בלינה דובינסקי, עובדת כמזכירת מנכ"ל; רבקה ירושלמי פלדמן, עבדה 36 שנה עם נפגעי פעולות איבה בביטוח לאומי, כיום פנסיונרית וממשיכה להתנדב במקום; עדה פישמן פרילינג, עבדה בחברה פיננסית, היום מתנדבת בקו קשב. המקום: קפה שולץ. על השולחן: שתייה חמה, כריך ומאפה. המאפיין: פרלמנט ספרותי.

הפרלמנט, בו לוקחות חלק עוד נשים, מתנהל מדי יום כבר חמש שנים עם גרעין קבוע אליו מצטרפות עוד נשים. רבות מהמשתתפות עוסקות בהתנדבות ומשתתפות בחוגי יוגה ובהרצאות. רבקה משתתפת בסיורי גלריות ובקרוב מתחילה ללמוד קרימינולוגיה.

עדה: "זה המשרד שלנו. המשתתפות משתדלות לא להחסיר מפגש ולא משנה מה מזג האוויר, עכשיו מאוד נוח לנו שהמקום סגור לחורף".

רבקה: "הבנות כאן קוראות הרבה ספרים. אנחנו מחליפות בינינו ספרים, ממליצות אחת לשנייה ומנהלות שיחות מעמיקות ולא רק על מה שקורה בממשלה, אלא גם על נכדים ומחלות. אנחנו הולכות ביחד לסרטים וגם על הסרטים מנהלות שיחות מעמיקות".

הספרים שעברו בין הבנות לאחרונה הם "כאב" של צרויה שלו, "סוויטה צרפתית" של אירן נמירובסקי ו"שלוש קומות" של אשכול נבו.

עדה: "צוריה כותבת על המציאות הישראלית, על הכאבים בחיים ועל אירוע פיגוע שעברה. היא מכניסה לספר סיפורים מתוך אירועים אמיתיים שפורסמו בעיתונות. אהבתי את 'סוויטה צרפתית' דווקא בגלל שזה לא ישראלי".

פרידמן: "אבל נמירובסקי כותבת גם על משהו מוכר: על אהבה ומלחמה".

בלינה קוראת בכמה שפות ומדברת חמש שפות: תורכית, צרפתית, אנגלית עברית וספרדית. היא מבינה גם איטלקית ויש לה יתרון גדול על חברותיה בנושא ספרות זרה. בלינה: "אני קוראת את 'חורף קיץ' של שי פניגר שיצא מהארון ובמקרה גם בן זוגו של בני. הם נשואים וגרים באוסטרליה".

 

 

בדוק גם

DSC_9237-001

אפליה מתקנת לגברים

אחרי 12 שנות נדודים ברחבי העולם, חזר נווין שלום שגב לארץ ומצא את מקומו בפרדס חנה. כאן החל לארגן אירועים ומסיבות מיוחדות ולפני שנתיים הוציא לפועל את המשיכה שלו לאופנה כשפתח חנות לבגדי גברים, בה תמצאו פריטים ייחודיים, כולל כובעים ואקססוריז אחרים שהפכו לעניין שבשגרה בחו"ל וכאן נראים כאילו לקוחים מעולם אחר. הרווח שבין הגבר לחולצה

צילום: דוד ששון

המוזיקה ניצחה

הם התחילו את יחסיהם כבוס ועובדת, התיידדו, הפכו לזוג ולפני שלושה שבועות התחתנו. יואב אור וג'ניה סילנקו בת חששו לעבוד ביחד כצמד מוזיקלי, אבל התבדו כשההצלחה הגיעה ובגדול. עכשיו הם זקוקים להמונים כדי להוציא אלבום. לא תעזרו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *