מבזקים
בית / שרון / נתניה / לכו תצטיינו. גם בבית ספר

לכו תצטיינו. גם בבית ספר

 

עוד ניצחון בדרבי לבית"ר טוברוק, הפעם קבוצת ילדים טרום ב' של המאמן שחר אשרוף גברה בשבת שעברה על מכבי נתניה 11:16 במגרש בטוברוק.

במסגרת ליגת טרום ב' משוחקים במקביל ארבעה משחקים של 5:5 ובסיומם משוקללות תוצאות כל המגרשים. שחקני שתי הקבוצות הציגו יכולת טובה והמשחקים נערכו באווירה חברית וידידותית.

טרום ב' של טוברוק מורכבת מגילאי 9 ולרובם זו השנה השנייה בכדורגל. "אנחנו עובדים בעיקר על יסודות המשחק בדגש על משמעת ומחויבות טקטית", הסביר השבוע אשרוף, "בגילאים הללו הכיף וההנאה חשובים יותר מהתוצאות על המגרש. זהו גיל שעוד מוקדם לדעת מי יהפוך לשחקן מקצועני ולכן מבחינתי כולם בעלי פוטנציאל שווה. לפני העניין המקצועי, מדובר במסגרת חיובית לילדים. אנחנו מוודאים שהם משקיעים בלימודים ומלמדים אותם ערכים לחיים. זו דרכו של טוברוק כל השנים.

"בקשר שוטף עם המחנכות". שחר אשרוף (צילום: באדיבות בית"ר טוברוק)
"בקשר שוטף עם המחנכות". שחר אשרוף (צילום: באדיבות בית"ר טוברוק)

להורה יש דרך לדעת אם לילד שלו יש פוטנציאל להפוך לכדורגלן מקצועני?

"קשה עד בלתי אפשרי להגיד להורה לילד בן 9 שהילד יהיה שחקן, ואני גם לא מתיימר לעשות זאת. ברור שיש כאלו עם יותר כישרון מאחרים, אבל זה רק אחוז קטן ממה שנדרש על מנת להבשיל ולהפוך לשחקן מקצוען. כמו שאמרתי, חשובה לנו הדרך. פעמיים בשנה אנחנו בודקים לשחקנים את התעודות, אני בקשר שוטף עם המחנכות בבתי הספר. כבר בגיל הזה, שחקן שלא יעמוד בדרישות הערכיות והלימודיות של המועדון, יבין בדרך הקשה שיש דברים יותר חשובים מלהצטיין על המגרש".

מה עושים באימונים?

"כל אימון שונה. אנחנו עובדים על דברים שצריך לשפר ממשחק למשחק, שמים דגש על הנקודות הפחות חזקות ועושים הרבה פעילות מהנה, תוך כדי שמירה על עניין והתלהבות של השחקנים".

יש הכנה למשחקים?

"בגדול אין הכנה באופן ספציפי, אבל אנחנו מגיעים מוכנים לכל משחק עם הראש על הכתפיים והרגליים על הקרקע".

מה אתה מאחל לך ולקבוצה?

"להמשיך ולהתקדם חברתית ומקצועית והיות קבוצה מגובשת. הילדים באים ללמוד שבוע אחרי שבוע, עובדים קשה, ואני יכול להגיד שהם בדרך הנכונה. לעצמי אני מאחל עוד הרבה שנים של עשייה ועבודה בהכשרת דור העתיד של הכדורגל הישראלי במערכת המדהימה של טוברוק".

 

 

בדוק גם

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *