מבזקים
בית / שרון / נתניה / הסייעות השניות נשארות. בינתיים

הסייעות השניות נשארות. בינתיים

 

בשבוע שעבר יצאו הורים מנתניה בקריאה לראש העירייה מרים פיירברג-איכר לשקול שוב את החלטתה לבטל את הסייעת השנייה בגני טרום חובה שבהם לומדים פחות מ-30 ילדים. ההורים טוענים כי בגנים רבים לומדים ילדים בני פחות מ-3, שחלקם לא עברו עדיין גמילה ואינם מדברים, וביטול הסייעת השנייה יפגע ביכולת של הצוות לטפל בהם ולהעניק להם את תשומת הלב והטיפול הנדרש.

השבוע החליטה ראש העירייה, לבקשת חבר מועצת העיר עופר בורנשטיין, שנאבק למען הוספת סייעת שנייה, להאריך את עבודת הסייעות השניות עד סוף מרץ 2016 בגנים שהחלו את השנה עם 30 ילדים ובמהלך השנה קטן המספר מתחת לתקן ,וזאת במימון עירוני נוסף. "אני רוצה להודות לראש העירייה שנענתה לקריאה לסייע בנושא, למינהל חינוך ולכל מי שסייע בעניין. נמשיך לסייע ככל הניתן בנושא החשוב הזה כפי שעשינו בעבר", אמר אורנשטיין.

"הילדים ייפגעו" (צילום אילוסטרציה: פוטוליה)
"הילדים ייפגעו" (צילום אילוסטרציה: פוטוליה)

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "בהתאם למתווה של משרד החינוך יצאה לדרך בשנת הלימודים הנוכחית רפורמת הסייעת השנייה בגני הילדים בגילאי 3-4 בהם 30 ילדים ויותר. על פי הרפורמה, רק גנים בהם משובצים 30 ילדים ויותר זכאים לשיבוץ סייעת שנייה החל מ-1.9. בגנים בהם לומדים פחות מ-30 ילדים, לא ניתן אישור תקציבי ממשרד החינוך לשיבוץ ו/או המשך עבודת הסייעת השנייה.

חשוב להדגיש שבעיר נתניה הפסקת העבודה נעשית רק בימים אלו. עד כה, גם אם הייתה ירידה במספר הילדים מתחת ל-30, לא הופסקה עבודת הסייעת, כל זאת כדי לאפשר הסתגלות מיטבית לגן הילדים בגילאים צעירים אלו. במידה שיהיה שינויי במתווה הרפורמה של משרד החינוך, נעדכן וניערך בהתאם".

 

 

בדוק גם

תינוק נחנק במהלך ארוחה

היום (חמישי) בשעה 18:51 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פעוט שככה"נ …

רמזים מיסטיים. נירה בן דוד פלד צילום עצמי

"אני מציירת בשביל הפסיפס ומפסלת בשביל הפסיפס שהוא כל עולמי"

אמנית הפסיפס, נירה בן דוד פלד, מרמת פולג יצאה השבוע לגרמניה שם תציג ביחד עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *