בית / שרון / נתניה / הסייעות השניות נשארות. בינתיים

הסייעות השניות נשארות. בינתיים

 

בשבוע שעבר יצאו הורים מנתניה בקריאה לראש העירייה מרים פיירברג-איכר לשקול שוב את החלטתה לבטל את הסייעת השנייה בגני טרום חובה שבהם לומדים פחות מ-30 ילדים. ההורים טוענים כי בגנים רבים לומדים ילדים בני פחות מ-3, שחלקם לא עברו עדיין גמילה ואינם מדברים, וביטול הסייעת השנייה יפגע ביכולת של הצוות לטפל בהם ולהעניק להם את תשומת הלב והטיפול הנדרש.

השבוע החליטה ראש העירייה, לבקשת חבר מועצת העיר עופר בורנשטיין, שנאבק למען הוספת סייעת שנייה, להאריך את עבודת הסייעות השניות עד סוף מרץ 2016 בגנים שהחלו את השנה עם 30 ילדים ובמהלך השנה קטן המספר מתחת לתקן ,וזאת במימון עירוני נוסף. "אני רוצה להודות לראש העירייה שנענתה לקריאה לסייע בנושא, למינהל חינוך ולכל מי שסייע בעניין. נמשיך לסייע ככל הניתן בנושא החשוב הזה כפי שעשינו בעבר", אמר אורנשטיין.

"הילדים ייפגעו" (צילום אילוסטרציה: פוטוליה)
"הילדים ייפגעו" (צילום אילוסטרציה: פוטוליה)

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "בהתאם למתווה של משרד החינוך יצאה לדרך בשנת הלימודים הנוכחית רפורמת הסייעת השנייה בגני הילדים בגילאי 3-4 בהם 30 ילדים ויותר. על פי הרפורמה, רק גנים בהם משובצים 30 ילדים ויותר זכאים לשיבוץ סייעת שנייה החל מ-1.9. בגנים בהם לומדים פחות מ-30 ילדים, לא ניתן אישור תקציבי ממשרד החינוך לשיבוץ ו/או המשך עבודת הסייעת השנייה.

חשוב להדגיש שבעיר נתניה הפסקת העבודה נעשית רק בימים אלו. עד כה, גם אם הייתה ירידה במספר הילדים מתחת ל-30, לא הופסקה עבודת הסייעת, כל זאת כדי לאפשר הסתגלות מיטבית לגן הילדים בגילאים צעירים אלו. במידה שיהיה שינויי במתווה הרפורמה של משרד החינוך, נעדכן וניערך בהתאם".

 

 

בדוק גם

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

רמי סיון צילום רותי ברמן

"רמי סיוון היה מורה יוצא דופן ומיוחד"

רמי סיוון בן 78 מכפר יונה נהרג בתאונת דרכים בהיותו הולך רגל בין פרדסיה לבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *