בית / שרון / חדשות שרון / הורים לעיריית נתניה: מגנו את הילדים שלנו

הורים לעיריית נתניה: מגנו את הילדים שלנו

ההורים דורשים מהעירייה לתת פתרון וטוענים כי בכפר סבא, בה היה מקרה דומה, הציבה העירייה יריעות להגנה מפני הקרינה.

נטלי פאר חי, אמא ליהלי בן 3.5: "ביקשנו מהעירייה שימגנו את הגנים כי מן הסתם אף אחד לא יסכים שהילדים שלו ישהו תחת קרינה אפילו לא מזערית במשך 50 שעות בשבוע, ונענינו בשלילה. הבאנו מודד קרינה מטעמנו ושוחחנו עם מומחים בתחום שטוענים שילדים לא צריכים להיחשף לקרינה של יותר מ-0.2, כאשר הקרינה בגנים עומדת על 0.5 ובמידה שיהיו בעיות בחברת הסלולר הקרינה אף עלולה לעלות".

גם שיר מויאל לחוצה: "זה ממש נוראי ומלחיץ לחשוב שהילדים שלנו יצטרכו להיות בגן תחת אנטנות סלולאריות. אין מצב שנתחיל את השנה ללא פתרון משמעותי. אני לא מבינה איך התחילו לבנות גנים בידיעה שהם מתחת לאנטנות? העובדה שקיים פתרון זמין וזול שיכול לפתור את כל החששות והנזקים והעירייה מסרבת לשתף פעולה – מקוממת. העירייה דאגה להרים שני מתחמים בפחות משלושה חודשים ומחובתה לעמוד מאחורי ההחלטות שלה ולספק את המיגון המתאים לבריאות ילדינו. לנו כנראה לא תהיה ברירה אלא להשבית את הלימודים".

לא ליד גני ילדים. אנטנה (צילום: חיים טובול)
לא ליד גני ילדים. אנטנה (צילום: חיים טובול)

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "עיריית נתניה מבצעת בדיקות שוטפות של הקרינה בתיאום עם המשרד להגנת הסביבה והפיקוח. כל הבדיקות נמצאו תקינות עם רמות קרינה נמוכות מהתקן הנדרש. אנו מבינים את חששות ההורים ולכן פועלים בשקיפות ועושים כל שניתן על מנת להרגיע. התוצאות הנמוכות מעידות על רמת הבטיחות בגני הילדים. עם איכלוס המבנה ייערכו בדיקות נוספות. ביטחון ילדינו הוא בראש סדרי העדיפויות ולכן בכוונתנו ליזום פגישה עם ההורים".

 

בדוק גם

בשר מוברח שנתפס. צילום: משרד החקלאות

תושב אור עקיבא נתפס עם בשר מוברח מהרשות הפלסטינית

במהלך פעילות של מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף מג"ב חוף, תפסו …

יניב שגיא צילום פרטי

חברי מועצת גבעת חביבה יוצאים נגד חוק הלאום

חברי המועצה הציבורית של גבעת חביבה לקידום חיים משותפים בישראל יצאו ביום חמישי האחרון בהצהרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *