בית / שרון / נתניה / הגשם זיהם את החוף

הגשם זיהם את החוף

 

מתוך פתח צינור הניקוז הגדול הבולט בחוף, מתחת למסעדת "מול הים", פרצו ביום שלישי זרמים של מים שחורים שזיהמו את החוף.

הטיפול בביוב ברחבי העיר מוטל על תאגיד "מי נתניה" ואת עבודות ניקוז המים בכל מבצעת עיריית נתניה. "הנחת צינור ניקוז בקרקע אל עומק הים הייתה פותרת בעיה מביכה ומבישה זאת", אמר השבוע תושב העיר שחשש להיכנס למים בשל הזיהום.

"בעיה מביכה". חוף הרצל (צילום: הנרי כהן)
"בעיה מביכה". חוף הרצל (צילום: הנרי כהן)

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הנושא נבדק על ידי אנשי המקצוע שקבעו כי לא מדובר בביוב אלא במי גשמים שזרמו בעוצמה רבה. הנושא דווח למשרד הבריאות ולמשרד להגנת הסביבה ואנו פועלים בהתאם לנהלים. העירייה ביקשה לבצע את הנחת צינור הניקוז בעומק הים אך משרד הבריאות והגופים הירוקים לא אישרו. מערכת הניקוז בעיר פועלת באופן מיטבי והוכיחה עצמה בחורף הנוכחי עם תפקוד יעיל, ללא תקלות. לתאגיד מי נתניה יש יתרון בביצוע עבודות ניקוז, מאחר שהוא מבצע עבודות תשתית של ביוב ומים שהן מערכות קרובות זו לזו, ולכן הבחירה בו לביצוע העבודות היא הגיונית. תאגיד המים והביוב מי נתניה הוקם על פי חוק, ובחוק קיימת אפשרות כי תאגידי המים והביוב יעסקו גם בתחום הניקוז. לצורך ביצוע עבודות ניקוז עבור הרשות המקומית, אמור התאגיד לקבל את אישור הממונה, וכמובן שההתקשרות בין עיריית נתניה לבין התאגיד קיבלה את כל האישורים הדרושים".

בדוק גם

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

רמי סיון צילום רותי ברמן

"רמי סיוון היה מורה יוצא דופן ומיוחד"

רמי סיוון בן 78 מכפר יונה נהרג בתאונת דרכים בהיותו הולך רגל בין פרדסיה לבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *