בית / שרון / נתניה / דוקטור לנתינה

דוקטור לנתינה

 

אף אחד לא באמת התפלא כשמלי רדא החליטה לעשות קריירה צבאית בחיל הרפואה. אמה שירתה כרס"ן בחיל ואביה שירת בחיל במילואים. כנראה משהו בגנים מכוון את בני המשפחה לחיל הרפואה, שכן גם אחותה הצעירה משרתת כיום כרנטגנאית בחיל והאחים היו חובשים קרביים. "ידעתי מגיל צעיר מאוד שאני רוצה להיות אחות. בתפקיד הזה יש את המגע האמיתי והמשמעותי עם החולה, וזה הכי מתאים לי. הרפואה חזקה מאוד בתוכי", אומרת רדא.

כיום רדא, בת 39, תושבת המושב בורגתא, משרתת כראש מדור איכות ובטיחות הטיפול בחיל הרפואה בדרגת רס"ן. לפני שלושה חודשים ילדה את בתה נועה, אחות לתמר ויהונתן, שגם הם נולדו בעת שירותה הצבאי. כמה חודשים קודם לפני כן קיבלה רדא את מצטיינת שר הביטחון.

"קשה להיות אשה קרייריסטית שנותנת הכל". מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)
"קשה להיות אשה קרייריסטית שנותנת הכל". מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)

 

הקריירה הצבאית של רדא החלה לפני כ-20 שנה במסלול צבאי של לימודי אחיות. בהמשך עברה קורס קצינות במסלול ייחודי, שירתה כאחות, התקדמה לתפקידי מטה ומילאה תפקידים משמעותיים, בהם אחות אשפוז, מפקדת המרכז לבריאות האשה וראש תחום רפואת הנשים בצה"ל. במסגרת תפקידיה יצאה במשלחת צה"ל לרעידת האדמה בתורכיה, במשלחת להאיטי יצאה כאחות אחראית על מחלקת יולדות בבית חולים שהוקם במקום, ובאסון הטבע בפיליפינים בשנת 2013 הייתה אחות אחראית במיון בבית חולים שדה שהקים צה"ל. למשלחת לנפאל בשנה שעברה לא הצטרפה כי הייתה בהריון.

בתפקידה האחרון שירתה רדא כמפקדת יקר (ר"מ 2) תל השומר ומרחב מרכז. בימים אלה היא נמצאת בחופשת לידה ובסיומה היא מתכוונת להתמודד על תפקיד בדרגת סא"ל.

 

מצטיינת שר הביטחון. רס"ן מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)
מצטיינת שר הביטחון. רס"ן מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)

 

 

הכתבה המלאה ביום שישי ב"חדשות נתניה" ובמהדורה הדיגיטלית

 

 

 

בדוק גם

ד"ר אריה סימונדס

לראשונה בארץ: מכשיר חדשני להצלת חייהם של פגים

תינוקות שנולדו בשלב מוקדם של ההריון ו/או סבלו מבעיות שהתרחשו במהלך ההריון או הלידה עלולים …

בנימיני ולביא בבגצ הארנונה (צילום: עצמי)

בג"צ: העותרת בפרשת הארנונה, חייבת להיות עיריית נתניה

בית המשפט העליון המליץ בשבוע שעבר לעותרים בבג"צ להורדת הארנונה באזור 1 למשוך את עתירתם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *