בית / שרון / נתניה / דוקטור לנתינה

דוקטור לנתינה

 

אף אחד לא באמת התפלא כשמלי רדא החליטה לעשות קריירה צבאית בחיל הרפואה. אמה שירתה כרס"ן בחיל ואביה שירת בחיל במילואים. כנראה משהו בגנים מכוון את בני המשפחה לחיל הרפואה, שכן גם אחותה הצעירה משרתת כיום כרנטגנאית בחיל והאחים היו חובשים קרביים. "ידעתי מגיל צעיר מאוד שאני רוצה להיות אחות. בתפקיד הזה יש את המגע האמיתי והמשמעותי עם החולה, וזה הכי מתאים לי. הרפואה חזקה מאוד בתוכי", אומרת רדא.

כיום רדא, בת 39, תושבת המושב בורגתא, משרתת כראש מדור איכות ובטיחות הטיפול בחיל הרפואה בדרגת רס"ן. לפני שלושה חודשים ילדה את בתה נועה, אחות לתמר ויהונתן, שגם הם נולדו בעת שירותה הצבאי. כמה חודשים קודם לפני כן קיבלה רדא את מצטיינת שר הביטחון.

"קשה להיות אשה קרייריסטית שנותנת הכל". מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)
"קשה להיות אשה קרייריסטית שנותנת הכל". מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)

 

הקריירה הצבאית של רדא החלה לפני כ-20 שנה במסלול צבאי של לימודי אחיות. בהמשך עברה קורס קצינות במסלול ייחודי, שירתה כאחות, התקדמה לתפקידי מטה ומילאה תפקידים משמעותיים, בהם אחות אשפוז, מפקדת המרכז לבריאות האשה וראש תחום רפואת הנשים בצה"ל. במסגרת תפקידיה יצאה במשלחת צה"ל לרעידת האדמה בתורכיה, במשלחת להאיטי יצאה כאחות אחראית על מחלקת יולדות בבית חולים שהוקם במקום, ובאסון הטבע בפיליפינים בשנת 2013 הייתה אחות אחראית במיון בבית חולים שדה שהקים צה"ל. למשלחת לנפאל בשנה שעברה לא הצטרפה כי הייתה בהריון.

בתפקידה האחרון שירתה רדא כמפקדת יקר (ר"מ 2) תל השומר ומרחב מרכז. בימים אלה היא נמצאת בחופשת לידה ובסיומה היא מתכוונת להתמודד על תפקיד בדרגת סא"ל.

 

מצטיינת שר הביטחון. רס"ן מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)
מצטיינת שר הביטחון. רס"ן מלי רדא (צילום: דובר צה"ל)

 

 

הכתבה המלאה ביום שישי ב"חדשות נתניה" ובמהדורה הדיגיטלית

 

 

 

בדוק גם

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

רמי סיון צילום רותי ברמן

"רמי סיוון היה מורה יוצא דופן ומיוחד"

רמי סיוון בן 78 מכפר יונה נהרג בתאונת דרכים בהיותו הולך רגל בין פרדסיה לבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *