מבזקים
בית / שרון / נתניה / "אני רוצה להיות הכי טובה בעולם"

"אני רוצה להיות הכי טובה בעולם"

רוני פישמן, בת 17, מעיר ימים, אלופת ישראל באופני כביש, תשתתף היום ומחר במרוץ האופניים גראן פונדו ערד-ים המלח, כשבקרוב מאוד מחכה לה קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה.

לאחר שבשנה שעברה צורפה לנבחרת ישראל באופניים והשתתפה באליפות אירופה לצעירים, צדה פישמן את עיניה של קבוצת הרוכבים המקצוענית הבלגית איזורקס ובקרוב היא תעלה על מטוס ותצטרף אליה.

פישמן היא דוגמה לנחישות ספורטיבית יוצאת דופן. היא החלה את דרכה בטריאתלון לצעירים והפגינה יכולות גבוהות. לפני כשנה וחצי נאלצה להיפרד מהענף לאחר שנפצעה קשה בטריאתלון אכזיב, אך לא ספורטאית כמוה תרים ידיים. במהלך השיקום היא התאהבה באופניים ובשנה שעברה החלה לצבור הישגים. "במהלך התחרות נקרע לי גיד ועברתי ניתוח שבעקבותיו הייתי מושבתת בכיסא גלגלים. לאחר תקופה ניסיתי לחזור, אבל סבלתי מכאבים חזקים וידעתי שהעיסוק בתריאטלון הסתיים עבורי ועשיתי הסבה לאופניים".

"המשפחה מתרגשת". רוני פישמן (צילום: פרטי)
"המשפחה מתרגשת". רוני פישמן (צילום: פרטי)

תוך זמן קצר הגיעו ההישגים. "לאחר הזכייה באליפות ישראל מאמן נבחרת ישראל, אילן אולמן, שאל אותי אם אני רוצה להיות גם אלופת עולם וכמובן שעניתי בחיוב".

איך נוצר הקשר עם המועדון הבלגי?
"נסענו מספר בני נוער לתחרות בבלגיה, שם יש תחרויות אופניים בשפע והרבה קהל. נציגים מהמועדון הבלגי ראו אותי וזימנו אותי לפגישה. מדובר באחת הקבוצות הטובות באירופה וכבוד גדול עבורי להתאמן איתם".

פישמן תעבור לחיות בבלגיה כדי להגשים את החלום המקצועני. "לא נראה לי שיהיה לי קשה. בבלגיה חיים ספורט ובמיוחד רכיבת אופניים. המשפחה לא תהיה לידי, אבל אני נחושה להצליח".

איך המשפחה מקבלת את המעבר שלך?
"הם מאוד מפרגנים לי. כולם במשפחה שלי ספורטאים והם מתרגשים בשבילי שאני עומדת להגשים את החלום, בשביל זה התאמנתי קשה".

מה הן הציפיות במרוץ ערד ים המלח?
"אני מקווה להתברג במקום טוב. זו הפעם הראשונה שארגיש תחרות של בוגרות".

באולימפיאדה האחרונה הייתה לישראל נציגה אולימפית באופני כביש. זו אחת המטרות?
"זה בהחלט נותן תקווה. אתנה מסייעת בתקציבים ואין שום סיבה של נקצור הצלחות".

מה החלום הגדול?
"להיות הכי טובה בעולם ולהשתתף בכל התחרויות הגדולות. בכל מקרה, גם בקבוצה הבלגית, אמשיך לייצג את ישראל".

בדוק גם

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *