בית / שרון / נדל"ן שרון / חנויות, מגורים והרבה צל

חנויות, מגורים והרבה צל

עליית מדרגה באטרקטיביות של חריש כאבן שואבת בשוק הנדל"ן נרשמה השבוע, עם פתיחתה הרשמית של שדרת דרך ארץ המרכזית לתנועת כלי רכב והולכי רגל לכל אורכה. השדרה חוצה את העיר מצפון לדרום. בשבועות האחרונים נפתחו בהדרגה מקטעים מהשדרה וכעת כולה נפתחה.

השדרה צפויה להפוך לעורק התחבורה המרכזי של העיר ומרכז החיים שלה, עם שטחי מסחר וחנויות רבות שמתפרשים לכל אורכה. מעל לחנויות בשדרה יש בתי מגורים, מה שיוצר אזור משולב, כמו באזור רוטשילד בתל אביב. כיום הכביש הוא דו נתיבי לכל כיוון, ובאמצע יש נתיב שעתיד להיות נתיב תחבורה ציבורית. עד שדבר זה יקרה, משקיעים בו במועצה כטיילת ירוקה עם עצים, ספסלים ושבילי אופניים.

כמו רוטשילד. שדרת דרך ארץ (צילום: המועצה המקומית חרש)
כמו רוטשילד. שדרת דרך ארץ (צילום: המועצה המקומית חרש)

בשדרה שטחי מסחר רבים, ובין העסקים שנפתחו בה עד כה חנות נוחות, סופרמרקט, פיצרייה, חנות חיות, סוכנות נדל"ן, סניפים של קופות חולים מכבי וכללית ובית מרקחת של מכבי. בקרוב תפתח גם קופת חולים לאומית סניף בשדרה.

השדרה מרושתת בקולונדות, שדרות עמודים בעלות קירוי, המייצרות עבור הולכי הרגל רחבות עם צל משמעותי ומחסה נוח. לאחרונה עוסקים בתקשורת בבעיה האדריכלית של העדר צל בבנייה ציבורית בארץ. מרכזי קניות ובילוי רבים שנבנו בעשורים האחרונים הם נטולי צל, וזאת במדינה בעלת אקלים של ערבה ומדבר. בכתבה של אילן לוקאץ' בחדשות ערוץ 2 במוצאי שבת האחרונים, חריש צוינה לטובה כעיר שבה הבנייה מביאה בחשבון את הצורך בצל. הקולונדות צוינו כדוגמה ליצירת תנאי צל מיטיבים – גם במהלך החורף.

במועצת חריש לא ציינו השבוע את פתיחת השדרה באירוע מיוחד, אך ציינו: "נעבור את 1 בספטמבר, על כל הכרוך בו, ואז נעשה אירוע עם גזירת סרט".

בדוק גם

דירות יד שניה צילום רותי ברמן

דירות יד שניה בנתניה עלו בשנה האחרונה בשבעה אחוזים

מנתוני אתר יד 2 עולה כי מחירי הדירות בנתניה עלו בשבעה אחוזים בממוצע. כך למשל …

דירות יד שניה צילום רותי ברמן

מחירי הדירות בחדרה זולים בכרבע מליון שקלים

בדיקת שמאית המקרקעין נחמה בוגין העלתה כי זמן הנסיעה למרכז מחדרה ויבנה דומה, בעוד מחירי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *