יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / שרון / מושבים וקיבוצים / תושבי עמק חפר הפגינו בכנס קלינטק

תושבי עמק חפר הפגינו בכנס קלינטק

במהלך יום עיון בנושא גז טבעי שהתקיים היום (שלישי) בכנס קלינטק בגני התערוכה הונפו שלטים כנגד הכוונה להקים מפעל לטיפול בגז בעמק חפר, ונגד מקבלי ההחלטות שמסכנים את בטחון התושבים על חשבון תעשיית הגז והרווחים של היזמים. בין השלטים שהונפו נרשם: "ההיסטוריה לא תסלח", "לא משחקים באש", "טייקונים יקרים, את מפעלי הגז תבנו מול הבית שלכם". במחאה השתתפו גם תושבי אזור בת שלמה בחוף הכרמל המתגוררים בסמוך לאתר הגז חגית.

הפגנה בכנס קלינטק (צילום: חגי שילה)

מוקדם יותר השבוע קיימו תושבי עמק חפר הפגנה של עשרות תושבים בכביש 581 בכניסה לכפר חוגלה שבסמוך למקום שבו מתוכננים לקום מפעלי הגז. מועצת עמק חפר ומטה המאבק חוששים כי המפעלים מוקמים בחופזה מבלי לבדוק לעומק את ההשלכות הבטיחותיות, הבריאותיות והסביבתיות.

ביום חמישי יקיים ראש מועצת עמק חפר, רני אידן, ישיבת חירום עם ראשי רשויות נוספים כגון מגידו, חוף הכרמל, עוספייה ודליית אל כרמל על מנת לתאם את המשך הצעדים נגד ההחלטות שהתקבלו.

רני אידן, ראש מועצת עמק חפר: "המאבק שלנו הוא לא רק מאבק של עמק חפר אלא של כל תושבי המדינה, בפרוייקט גדול כמו הטיפול בגז הטבעי, מתקבלות החלטות ללא בדיקה מדוקדקת, חלק מהנתונים שאנו מבקשים, מסתירים מאיתנו. אלו דברים שאנו לא נסבול ונמשיך להיאבק כנגד ההחלטה להקים את המפעלים האלה".

יוני ארי, ראש מטה המאבק של התושבים: "נמשיך להפגין בכל הזדמנות נגד הכוונה להפוך את עמק חפר לאזור שלא ניתן לחיות בו. נהיה בכל מקום ונצעק נגד הכוונה לסכן את חיינו. הטיפול המלא בים הוא אפשרי ואין סיבה לסכן את חיינו."

 

בדוק גם

לא מוותרים. התושבים בהפגנה הגז מתווה הגז. (צילום: שומריהביתר3א

אלפים השתתפו בעצרת המונית בכיכר רבין להרחקת אסדת הגז מחוף דור

עצרת המונית, בהשתתפות יותר מ-20 אלף איש התקיימה הערב (מוצ"ש)בכיכר רבין. העצרת התקיימה ביוזמת ארגון …

גלנט בחריש (צילום מור שקיפי לאטי)

במעמד השר גלנט הונחה אבן הפינה בפרויקט 'תכנן ובנה' בחריש

השבוע התקיים טקס הנחת אבן פינה ב'מתחם שלבים' בו תיבנה שכונת 'אור המזרח' החדשה בחריש. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *