יום שישי , ינואר 18 2019
בית / שרון / חדשות שרון / חוף הכרמל: עשרות פחי אשפה יקרים נגנבו
שלא יגנבו אותו. התושבים מנסים למנוע גניבת הפחים. צילום: ראקד מוחסן
שלא יגנבו אותו. התושבים מנסים למנוע גניבת הפחים. צילום: ראקד מוחסן

חוף הכרמל: עשרות פחי אשפה יקרים נגנבו

בחודש האחרון סובלים תושבי מושב בית חנניה שבמועצה אזורית חוף הכרמל מתופעה חדשה של גניבת פחי האשפה שלהם. בסך הכול נגנבו בשכונת דרך הים שבמושב האמור כ- 30 פחי אשפה, בגודל של כ-360 ליטר כל אחד. במשטרת זכרון יעקב הוגשו תלונות בנוגע לגניבות מתושבי היישוב ובנוסף הוגשה גם כן מהמועצה האיזורית חוף הכרמל.

מהמועצה האזורית נמסר כי עלות כל פח אשפה כזה שנגנב הוא כ- 400 שקלים, לפיכך מדובר בנזק של כ- 15 אלף שקלים עבור  המועצה. בנוסף, בניסיון למצוא פתרון לתופעה, מקדם האגף המוניציפאלי של המועצה האזורית חוף הכרמל, יחד עם וועד הישוב, דרך להסדרת פחי אשפה מוטמנים שיתנו מענה לבעיה.

שלא יגנבו אותו. התושבים מנסים למנוע גניבת הפחים. צילום: ראקד מוחסן

עד שזה יקרה, תושבי מושב בית חנניה מצאו פתרון, הם קושרים את פחי האשפה שלהם בשרשראות ברזל גדולות ונועלים אותם עם מנעולים לעמודי החשמל, דבר שמקשה על פינוי האשפה ומהווה מטרד לתושבים עצמם שצריכים לקום השכם בבוקר על מנת לפתוח את המנעולים ולנעול אותם שוב לאחר ריקון הפחים.

בהמשך להגשת התלונות, לפני כשבועיים, נעצר חשוד במעשה, תושב ג'אסר א זרקא, הכפר הסמוך למושב בית חנניה שחולק עם המושב כניסה משותפת. לאחר חקירתו שוחרר החשוד לביתו מחוסר ראיות.

בדוק גם

מפעילות משרד החקלאות בשטח שהתגלתה בו שפעת עופות (צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפר)

שפעת העופות התגלתה בלול באביאל

בשבוע שעבר התגלתה בלול הודים במושב אביאל שפעת העופות. משרד החקלאות: "מדובר בלול מבודד, העופות החולים יומתו ויוטמנו כדי למנוע התפשטות המחלה". במקביל אושפזו שני אנשים בחשד כי לקו בתסמינים של שפעת עופות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *