בית / שרון / חדשות שרון / חוף הכרמל : מופסק השימוש בקוטל עשבים הנחשד כמסרטן

חוף הכרמל : מופסק השימוש בקוטל עשבים הנחשד כמסרטן

גל הפרסומים האחרון של הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן השייכת לארגון הבריאות העולמי, קבעה כי קוטל העשבים גלייפוסט, הידוע בשם ראונדאפ, מסכן בריאותית את הציבור ועלול לגרום למחלת הסרטן.

יצוין כי השימוש בקוטל העשבים פופאלרי במרבית הרשויות במדינת ישראל ובשימוש בתי אב רבים. עתה עם דבר הפרסומים השונים כי החומר עלול לסרטן ושמו של החומר נקשר עם מחלת הסרטן מסוג לימפומה שאינה הודג'קין הוחלט לעצור כל שימוש בחומר ברחבי המועצה האזורית חוף הכרמל.

אוסרת שימוש בקוטל העשבים המסרטן. המועצה המקומית חוף הכרמל (צילום: אבי ברומברג)
אוסרת שימוש בקוטל העשבים המסרטן. המועצה המקומית חוף הכרמל (צילום: אבי ברומברג)

מנהל האגף המוניציפאלי, משה אלזרע מציין כי בימים אלו בוחנת המועצה מספר אלטרנטיביות ידידותיות לסביבה שיהוו תחליף לקוטל העשבים "ראונדאפ". עד כה לא התקבלה במועצה האזורית כל הנחייה מצד משרד הבריאות או מהמשרד להגנת הסביבה אך כאמור הוחלט להפסיק כל שימוש בחומר, ציין אלזרע בדבריו.

בימים אלו נערך האגף המוניציפלי לערוך מגוון פעולות הדברה ביולוגית כנגד מפגעי היתושים שימשכו לאורך כל תקופת הקיץ. יוסי גבאי מנהל התברואה ואיכות הסביבה במועצה מציין השבוע כי למרות פעילות הניטור והמניעה של המועצה רוב הנטל הינו במציאת מקורות מים שאינם גלויים לעין. על תושבי המועצה להיות ערניים ולשתף פעולה באמצעות ריקון מקורות המים בחצרות הפרטיים ולעדכן את גורמי המועצה בכל מפגע.

 

 

 

בדוק גם

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

גינת מרגוע צילום דוברות הלל יפה

לראשונה בארץ: נחנכה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בהלל יפה

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *