בית / שרון / חדשות שרון / חוף הכרמל: ירידה משמעותית בהיקף הפשיעה

חוף הכרמל: ירידה משמעותית בהיקף הפשיעה

נתוני מג"ב חוף שנחשפו השבוע, מצביעים על ירידה באחוזי הפשיעה ברחבי המועצה האזורית חוף הכרמל. הנתונים מלמדים כי מתחילת חודש ינואר 2013 ועד תחילת חודש אוקטובר, נרשמו כ-310 מקרי פשיעה ברחבי המועצה, לעומת 592 מקרי פשיעה במהלך התקופה אשתקד.

הנתונים מלמדים כי נתוני הפשיעה הגבוהים ביותר, נרשמו בשנת 2012 וגם בשנת 2013, ביישוב קיסריה, שסבל מ-180 מקרי פשיעה בשנת 2012 ומ- 134 מקרי פשיעה בשנת 2013. ביישובים בת שלמה, דור, כרם מהר"ל, נוה ים, ניר עציון, עין הוד, עין כרמל וצרופה נרשמו בממוצע 3 מקרי פשיעה במהלך 2013, ואילו ביישובים בית אורן, בית חנניה, גבע כרמל, הבונים, מגדים, מעגן מיכאל, מעין צבי ועין איילה נרשמו בממוצע כ- 10 מקרי פשיעה. בעתלית ובשדות ים נרשמו כ- 26 מקרי פשיעה ובנחשולים כ-17 מקרים. בשאר יישובי חוף הכרמל לא נרשמו נתוני פשיעה מתחילת השנה.

במועצה מייחסים את הירידה החדה בנתוני הפשיעה לפעילות האינטנסיבית של מחלקת הביטחון, הכוללת את כיתת הכוננות של המועצה, כוחות המתנדבים ביחידת המתמידים והשיטור הכפרי, ואת הסיוע ושיתוף הפעולה עם תחנות המשטרה האזוריות.

את דברי המועצה מחזק השוטר הקהילתי, רס"מ גיא נודלמן, שלדבריו, אחוז הירידה נובע מכוח המתנדבים שפועלים במהלך כל השנה. פעילות הצוותים ושיתופי הפעולה עם כוחות הביטחון השונים הביאו ללכידתן של שלוש חוליות שונות שפעלו באזור חוף הכרמל בסוף 2012 ותחילת 2013, דבר שיצר ירידה חדה ומשמעותית בפשיעה במהלך 2013.

מפקד יחידת המתמידים בחוף הכרמל גילי ברזילי, גיא נודלמן, וקב"ט המועצה גל יזרעאלי (צילום: אבי ברומברג)
מפקד יחידת המתמידים בחוף הכרמל גילי ברזילי, גיא נודלמן, וקב"ט המועצה גל יזרעאלי (צילום: אבי ברומברג)

בדוק גם

העץ המסוכן (צילום: סיגל לוי)

תושבי גבעת עדה: העץ עלול לקרוס ומי ישא באחריות?

חשש מקריסת עץ ותיק ברחוב האלון בשכונת יוספטל בגבעת עדה. לדברי התושבים, כשהסתיו הולך מתקרב …

אליעזר כחלון צילום באדיבות אמירה משה

הלך לעולמו אליעזר כחלון מחדרה

הלך לעולמו הקבלן אליעזר כחלון, מי שגדל ונולד באולגה ונחשב לדמות ידועה ומכובדת בחדרה. כחלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *