יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / שרון / חדשות שרון / הפגנה נוספת נגד הקמת מפעלי גז באתר חגית

הפגנה נוספת נגד הקמת מפעלי גז באתר חגית

מטה המאבק כרמל- מנשה יחד עם עשרות נערים מהאזור הפגינו הערב (חמישי) ביציאה מכביש שש (מחלף עין תות) כנגד תכנית קליטת גז באתר חגית. שלטי מחאה הוצבו בצמתים  והודלקו כתובות אש בצד הדרך. סמוך לחיבור בין כביש 70 לכביש 6, נוצרו עיכובים ופקקי תנועה.

בתקופה האחרונה הגישו מטות המאבק נגד תכנית הממשלה למעלה מ-7,000 השגות נגד התכנית. במקביל, הציגו חברי המטות והרשויות השונות בפני החוקר שמונה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה על מנת לשנות את התכנית ולהעביר את הקמת מתקני הגז ללב ים.

גז בים
גז בים (צילום: רעי מלמד)

ממטה המאבק נמסר בתגובה: "ניתן לבצע את כל הפרויקט בלב ים, כמו שעושים ברחבי העולם ומשתמשים בטכנולוגיות מתקדמות ולא להקים פרויקט מיושן, מסוכן וחסר מעוף ולפגוע בכרמל כולו ולהעמיד עשרות אלפי תושבים בסכנה תמידית.

"מטה כרמל מנשה פועל למעלה משנה וחצי על ידי מתנדבים מקרב תושבי הישובים: יקנעם, אליקים, דלית אל כרמל- העמותה לשמירה על האדמות, רמות מנשה, עין העמק יישובי מועצה אזורית מגידו.  המטה מתכוון בתקופה הקרובה להמשיך ולהפגין באזור ובכל רחבי הארץ, יחד עם עבודת מטה והסברה מול מוסדות התכנון והפוליטיקה של המדינה עד אשר תבוטל תמ"א 37/ח להקמת מפעלי גז בחגית. המטה קורא למקבלי ההחלטות לאמץ את הקמת אסדת הזיקוק בים".

בדוק גם

התיכון החקלאי ברנקו וייס (צילום: טליה שפירא)

"האם נעלמו 700 אלף שקלים מתיכון החקלאי?

  חברי מועצת פרדס חנה כרכור, רון לירם ומיכה מגידש הגישו לפני כחודש תלונה למחלקת …

בית הספר הלל צור צילום רן אליהו

החלון התנפץ, הילדים ניצלו בנס: שביתה בבית הספר הלל צור בנתניה בעקבות ליקויי בטיחות

כשני שליש מתלמידי בית הספר הלל צור בנתניה לא הגיעו ביום שני השבוע  ללימודים במחאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *