יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / חדשות שרון / "הנחשים הגיעו"
עדיין מאושפז במחלקת הילדים. כהן
עדיין מאושפז במחלקת הילדים. כהן (צילום: בית החולים הלל יפה)

"הנחשים הגיעו"

סימן ההכשה והנפיחות נראים עדיין לעין/ רגלו הימנית של עידו (צילום: בית החולים הלל יפה)
סימן ההכשה והנפיחות נראים עדיין לעין/ רגלו הימנית של עידו (צילום: בית החולים הלל יפה)

לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה הגיע לפני מספר ימים עידו כהן, נער בן 13 מהיישוב בורגתא, אשר הוכש ברגלו על ידי נחש בעת ששהה בחצר בית הספר. הוא הובהל לבית החולה שם הוחלט על מתן נסיוב לאור הנפיחות שהלכה והתפשטה במהירות והחשש מנזק לרגל ומפגיעה כלל מערכתית. הנער אושפז במחלקת הילדים להמשך מעקב וטיפול.

עדיין מאושפז במחלקת הילדים. כהן
עדיין מאושפז במחלקת הילדים. כהן (צילום: בית החולים הלל יפה)

"בהמשך היום בו אושפז, ולמרות השפעת הנסיוב", מספרת ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים, של "הלל יפה", "הורע מצבו, והיה צורך בעירוב אורתופד בכיר לשם בדיקת האפשרות לנתח את רגלו ושחרור הלחץ שנוצר עקב הנפיחות הרבה. בסופו של דבר, הצלחנו לייצב את מצבו הרפואי ללא הניתוח, שהיה דורש החלמה של מספר חודשים, והנפיחות ירדה- לשמחת כל המעורבים בדבר".

"הצוות כאן, כולו, עשה ממש עבודת קודש", מבקשים הוריו של כהן להדגיש, "אין לנו ספק שללא הטיפול המסור שלהם, זה יכול היה להיגמר לא טוב". היום, עידו עדיין מאושפז במחלקה, אך מצבו השתפר פלאים, והוא מסוגל כבר לעמוד על הרגל הפגועה.

ד"ר קליין מבקשת להזכיר כי ההכשות של תום עונת האביב הן המסוכנות ביותר, וכי גם נחש קטן וצעיר, הרי שאין הדבר מעיד בהכרח על כמות ארס קטנה או סיכון גופני מופחת כתוצאה מהכשתו. יתר על כן, יש הסבורים שהכשה של נחש צעיר או הכשה של נחש ב"תחילת העונה" היא אף מסוכנת יותר משום שטרם עשה שימוש בארס לשם צייד.

 

בדוק גם

נאויה בנגינה בכניסה לבניין אשפוז א צילום הלל יפה

הלל יפה מציג: קונצרט במסדרון בדרך לניתוח

איש אינו אוהב להגיע לבית חולים ולהסתובב במחלקות, למעט אולי מחלקת היולדות. אולי היוזמה החדשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *