בית / שרון / חדרה / שפעת העופות עדיין בחדרה

שפעת העופות עדיין בחדרה

פרשת שפעת העופות באזור מסרבת להסתיים. השבוע נעצרו שני חשודים מהצפון, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, אשר נתפסו עם רכב פרטי העמוס בחלקו האחורי בקרטונים, שנסע באזור חדרה, ועורר את חשדם של מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר ושוטרי מג"ב.

הרכב נעצר לבדיקה, בסיומה הסתבר כי החשד היה במקומו. המפקחים גילו תא מטען עמוס בקרטונים ובו כ-60 ק"ג בשר הודו, נחשד שמקורו בשטח שהוגדר לפני כשבוע כשטח הסגר לתנועת בעלי כנף בשל התפרצות שפעת העופות במקום. ואם לא די בכך, הבשר הובל ללא קירור ובתנאים שאינם מתאימים להובלת בשר. יצוין כי הבשר הנתפס לא הגיע מלולים נגועים במחלה, כי אם מרדיוס הניטור סביבה (שטח ההסגר).

הרכב שנתפס עם הקרטונים של הבשר. הכל הושמד (צילום:עידן לביא)
הרכב שנתפס עם הקרטונים של הבשר. הכל הושמד (צילום: עידן לביא)

שני החשודים הודו כי הבשר יועד לשימוש באחת המסעדות באזור. הם נחקרו באזהרה, והבשר הושמד בצו רופא וטרינר. על פי נוהלי העבודה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בעת התפרצות שפעת העופות, שטחים ברדיוס של 10 ק"מ מהמוקדים הנגועים במחלה מוגדרים כשטחי הסגר, האסורים לתנועת בעלי כנף. בתוך טווח זה מתבצעים ניטור ובדיקות בכדי למנוע במידת האפשר זליגת המחלה והתפשטותה.

הבשר המוברח (צילום: עידן לביא)
הבשר המוברח (צילום: עידן לביא)

יצויין, כי כל שינוע של בעלי כנף ובעלי חיים הנמצאים בשטחי הסגר, מתבצעים אך ורק באישור השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר. כזכור, רק בשבוע שעבר הסתיימה השמדתם של כ-100 אלף הודים של חוות שביט ליד מושב אביאל, ובסוף השבוע התגלתה המחלה בלול תעשייתי גדול לגידול תרנגולות במושבה בנימינה. למרבה המזל, טרם נדבק אדם במחלה שעלולה להיות קטלנית.

אסף בכור

בדוק גם

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

גינת מרגוע צילום דוברות הלל יפה

לראשונה בארץ: נחנכה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בהלל יפה

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *