יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / שרון / חדרה / שפעת העופות עדיין בחדרה

שפעת העופות עדיין בחדרה

פרשת שפעת העופות באזור מסרבת להסתיים. השבוע נעצרו שני חשודים מהצפון, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, אשר נתפסו עם רכב פרטי העמוס בחלקו האחורי בקרטונים, שנסע באזור חדרה, ועורר את חשדם של מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר ושוטרי מג"ב.

הרכב נעצר לבדיקה, בסיומה הסתבר כי החשד היה במקומו. המפקחים גילו תא מטען עמוס בקרטונים ובו כ-60 ק"ג בשר הודו, נחשד שמקורו בשטח שהוגדר לפני כשבוע כשטח הסגר לתנועת בעלי כנף בשל התפרצות שפעת העופות במקום. ואם לא די בכך, הבשר הובל ללא קירור ובתנאים שאינם מתאימים להובלת בשר. יצוין כי הבשר הנתפס לא הגיע מלולים נגועים במחלה, כי אם מרדיוס הניטור סביבה (שטח ההסגר).

הרכב שנתפס עם הקרטונים של הבשר. הכל הושמד (צילום:עידן לביא)
הרכב שנתפס עם הקרטונים של הבשר. הכל הושמד (צילום: עידן לביא)

שני החשודים הודו כי הבשר יועד לשימוש באחת המסעדות באזור. הם נחקרו באזהרה, והבשר הושמד בצו רופא וטרינר. על פי נוהלי העבודה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בעת התפרצות שפעת העופות, שטחים ברדיוס של 10 ק"מ מהמוקדים הנגועים במחלה מוגדרים כשטחי הסגר, האסורים לתנועת בעלי כנף. בתוך טווח זה מתבצעים ניטור ובדיקות בכדי למנוע במידת האפשר זליגת המחלה והתפשטותה.

הבשר המוברח (צילום: עידן לביא)
הבשר המוברח (צילום: עידן לביא)

יצויין, כי כל שינוע של בעלי כנף ובעלי חיים הנמצאים בשטחי הסגר, מתבצעים אך ורק באישור השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר. כזכור, רק בשבוע שעבר הסתיימה השמדתם של כ-100 אלף הודים של חוות שביט ליד מושב אביאל, ובסוף השבוע התגלתה המחלה בלול תעשייתי גדול לגידול תרנגולות במושבה בנימינה. למרבה המזל, טרם נדבק אדם במחלה שעלולה להיות קטלנית.

אסף בכור

בדוק גם

בית הספר הלל צור צילום רן אליהו

החלון התנפץ, הילדים ניצלו בנס: שביתה בבית הספר הלל צור בנתניה בעקבות ליקויי בטיחות

כשני שליש מתלמידי בית הספר הלל צור בנתניה לא הגיעו ביום שני השבוע  ללימודים במחאה …

התרמת דם משנים קודמות (צילום: דוברות מד"א)

זכרון יעקב: התרמת דם מסורתית ליום כיפור

מחר (שלישי)  ערב יום הכיפורים, תיערך בזיכרון יעקב התרמת הדם המסורתית של ערב יום הכיפורים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *