יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / חדרה / שכונה קטנה ומטריפה
גראז' סייל
גראז' סייל (צילום אילוסטרציה: פנתרמידה)

שכונה קטנה ומטריפה

מי שהגיע ביום שישי שעבר לכניסה של שכונת עין הים במערב חדרה, יכול היה להתבלבל ולחשוב שהגיע לנחלת בנימין.  הצבעוניות, השמחה והאנשים – אבל הכל נראה כאילו לקוח מהסצינה המרכזית.

"האירוע כולו היה הצלחה מסחררת" מספרת מועלם נפתלי "עד עכשיו אני מקבלת תודות ואני עוד עובדת על עדכון טבלת נותני השירותים בשכונה. זו עבודת נמלים. אבל אירוע כזה משאיר טעם של עוד. אנשים יצרו קשרים עסקיים, המון הזדמנויות קרו, זה לא היה סתם עוד אירוע אלא אירוע עם תוצאות".

וכמו בדרך כלל, הדברים הטובים מגיעים כמעט מכלום. "היתה לנו מלחמה לאשר שומר לגן ילדים. לאט לאט התחלתי להבין את כמויות האנשים שיש בשכונה.

ביררתי קצת, והבנתי שעוד מעט יהיו פה 1,000 בתי אב. כבר עכשיו יש כמה מאות אנשים, ואין לנו פה כלום. לא מתנ"ס, לא מכולת, לא דואר, לא בית כנסת. מקום המפגש העיקרי הוא גן השעשועים.

פעמיים בשנה הנהיגו פה בשכונה מה שמכונה 'גראז' סייל', אבל זה יותר בשביל הפאן.  החלטתי לבדוק אפשרות לעשות מן יריד נותני שירותים. הבנתי שיש פה מלא חבר'ה כמונו שבאו מתל אביב ומהמרכז, הרבה מאוד עצמאים שחיים פה, ולאט לאט נפל האסימון".

אסף בכור

הסיפור המלא ב"חדשות חדרה"

 

בדוק גם

מלכין עם צוות ההצגה

הקונפליקט של צעירים אתיופיים על הבמה בחדרה

כחלק מהפעילות להעצמת הקהילה האתיופית בחדרה התקיים אירוע נוסף במסגרת "תרבות במה ושיח", ובמרכזו ההצגה "חצויה" של תיאטרון יפו. את הערב ארגנו עובדי היחידה למאבק בסמים ואלכוהול באגף הרווחה, בשיתוף עם ניסן ביינסאן ודרסה דמוזה ממרכז הפנאי גני אלון הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *