יום רביעי , אוקטובר 17 2018
בית / שרון / חדרה / סכנה בגן הילדים
חצר המשחקים מעל בניין המגורים
חצר המשחקים מעל בניין המגורים (צילום: ימית גונדבי)

סכנה בגן הילדים

להורי הילדים  בגן אלון בשכונת יד שמואל בחדרה נמאס, לטענת ההורים כמות הליקויים בגן הולכת וגדלה עם השנים, והמצב מגיע עד כדי סכנת נפשות.
הסכנה מגיע מעץ עתיק ענק, הנמצא בתוך הגן בסמוך לחצר המשחקים ליד הסככה.

חצר המשחקים מעל בניין המגורים
חצר המשחקים מעל בניין המגורים (צילום: ימית גונדבי)העץ העתיק בתוך גן אלון. (צילום: ימית גונדבי)

"מדובר בעץ ישן ויבש מהשורש. העץ גבוה מאוד ומגיע לקומה השנייה של הבניין. אנחנו חוששים שלא יירחק היום והעץ יקרוס. זה עניין של זמן, זה יכול לקרות בלילה, אך גם בשעות הפעילות במהלך היום כשהילדים נמצאים בגן. מכאן הדרך לתביעות היא קצרה ביותר".

אחת האימהות הנמנות על חברי ועד הגן, ימית גונדבי מספרת: "גן הילדים במבנה הנוכחי בו הוא נמצא צריך להיסגר. המקום קיים קרוב לארבעים שנה כאשר עשרים שנה מתוכם המקום לא בטיחותי".

לטענת גונדבי המקום בו נמצאת חצר המשחקים של הילדים נמצאת בקו אחד מתחת למרפסות הבתים שמעל הגן. לטענת גונדבי המקום בו נמצאת חצר המשחקים של הילדים נמצאת בקו אחד מתחת למרפסות הבתים שמעל הגן. "כל דבר שזורקים הדיירים שגרים בבניין נוחת בתוך החצר. לא אחת מצאנו בחצר המשחקים תחבושות היגייניות משומשות, מזרקים ומחטים שנזרקו מחוץ לגדר. אוכל ששכנים משאירים לחתולים, שברי זכוכית ועוד".

למה שלא תחפשו חלופות אחרות?

"אין לנו חלופה אחרת כיוון שהגנים היחידים הקרובים אלה הגנים בשכונת גזית. הילדים בגן שלנו הם ילדי השכונה. זה לא הוגן לבקש מאיתנו ללמוד במקומות רחוקים. בתחילת השנה נבנו 19 גני ילדים חדשים בעיר, לא יכלו לטפל בבעיות בגן שלנו? כל הילדים בגן משחקים על שתי נדנדות, מגלשה אחת ובית מעץ יחיד. למה זה מגיע לנו, ויתרה מכך למה זה מגיע להם"?!

מאגף החינוך בעיריית חדרה נמסר בתגובה: "יש לנו עניין רב להעביר את הגן מהמבנה המשותף עם שכנים למיקום אחר. מאחר שהדבר כרוך באישור תקציבי פנינו למשרד החינוך בבקשה לבנותו במקום אחר. הגן ממוקם בבניין מגורים ולעתים משליכים הדיירים פסולת המלכלכת את החצר. ניתנה הוראה לסייעות להקפיד על הסריקה בבקרים ועל ניקיון החצר בטרם הגעת הילדים. בנושא העץ הסמוך לגן. מדובר בעץ עתיק אשר כל טיפול בו מחויב להתבצע על-פי נהלים, ולכן הוזמנה חברה מקצועית לביצוע הטיפול".

בנושא העץ הסמוך לגן. מדובר בעץ עתיק אשר כל טיפול בו מחויב להתבצע על-פי נהלים, ולכן הוזמנה חברה מקצועית לביצוע הטיפול".

 

בדוק גם

בניין עיריית חדרה (צילום: שלומי גבאי)

נמחקה תלונה בגין איומים נגד בכיר בעיריית חדרה

מנהל אגף אכיפה ובטחון בעירייה התלונן כי בכיר איים עליו בשל אזהרה שספג על שלט בחירות. אותו בכיר התנצל והתלונה בוטלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *