יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / חדרה / מוטי מברט: לחזק את השכונות
מוטי מברט (רון בורקין)
מוטי מברט (רון בורקין)

מוטי מברט: לחזק את השכונות

מוטי מברט (רון בורקין)
מוטי מברט (רון בורקין)

סיעה: "איחוד אחים"

מי: מוטי מברט, בן 39, יו"ר רשימת "איחוד אחים" המייצגת על פי הגדרתה את בני העדה האתיופית בעיר ומתמודדת למועצת העירייה. מכהן כמנהל מוקד הקליטה ליהדות יוצאי אתיופיה בעיריית חדרה. נשוי, אב לשלושה, בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת חיפה. בעבר שימש מנהל פרויקטים מטעם ארגון הג'וינט והתנדב בעמותות שונות.

מה: הרשימה מכוונת בעיקר לבני העדה האתיופית אבל לא רק, והמצע שלה כולל סעיפים רבים ומגוונים הנושקים לכל תחומי החיים. בנושא השכונות, מציעה הרשימה קידום פרויקטים לשיפור פני השכונות, טיפול בתשתיות, קידום נושא פינוי-בינוי והקמת מנהלת שכונות שתמפה את צורכי התושבים בשכונות החלשות כמו גני אלון, פאר, יוספטל, גבעת אולגה ועוד. בנוסף מציעה הרשימה לקים מחדש ולחזק את ועדי השכונות שפעלו בעבר וכיום אין להם כמעט זכר, וזאת על מנת להעצים את השכונות ולתווך בינן לבין העירייה. בנושא התעסוקה, מציעה הרשימה לפתוח מרכז להכשרה מקצועית, לסייע במציאת עבודה לזקוקים לכך ולדאוג לתעסוקה הולמת לאקדמאים. בנושא החינוך: לדאוג לפרויקטים למצוינות לטובת ילדי השכונות שאין ידם משגת לשלם עבור פרויקטים מקבילים הקיימים בקהילה, להרחיב את החוגים במרכזים הקהילתיים ולספק כאלה תמורת סכומים סמליים, וכן לכונן חוגים להעצמת הורים בהם יוענקו להורים כלים לגישור על הפער הבין דורי וגם כאלה שיסייעו להם להתמודד מול ילדיהם בעידן הטכנולוגי. מצע הרשימה כולל גם הקצאת משאבים לקידום פרויקטים קהילתיים שונים, הקמת מרכזים לייעוץ אקדמי, סיוע בקבלת מלגות לסטודנטים והקמת מרכזי יום לקשישים בשכונות והקמת קהילה תומכת עבור הקשישים שתכלול יציאה לטיולים, הגעת רופאים לבתי הקשישים לקבלת טיפול רפואי ועוד.

למה דווקא אני: "כדאי לבחור בנו כי עוד לא התקלקלנו. אנחנו באים ממקום נקי של עזרה לחברה ולקהילה ונוכיח שאנחנו לא רק מדברים, אלא גם עושים".

בדוק גם

מנהיגי העדה (צילום: לשומי גבאי)

חשבון בבקשה

זו היתה החמצת הבחירות: אנשי הקהילה האתיופית המהווים כ-10 אחוזים מתושבי חדרה, היו מחוזרים על ידי לא מעט מתמודדים. אבל הם החליטו להתפצל. התוצאה: אפילו לא נציג אחד מבני העדה יישב במועצת העירייה ויטפל בנושאים הבוערים באמת, בניגוד לבחירות הקודמות. עכשיו המנהיגים מוכנים להודות שאולי טעו וקוראים לחשבון נפש בקהילה ולהתארגנות מחדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *