בית / שרון / חדרה / "כאילו החיים נעצרו"

"כאילו החיים נעצרו"

העיר חדרה ידעה לא מעט פיגועים, חלקם קשים מאוד. מצד אחד, המיקום של העיר באזור עם לא מעט יישובים וכפרים ערביים, ומצד שני עיר מעורבת עם המון בעלי עסקים ערבים וכמובן שגם חלק מהעסקים המקומיים מתפרנסים מצוין בעיקר מהקהל מהמגזר הערבי.

אבל אם יש פיגוע אחד שלא יישכח בחדרה הוא הפיגוע בשוק, בו נהרגו שישה בני אדם (חמישה במקום ועוד אחת בבית החולים) ונפצעו 30 אנשים. בשבוע הבא, ביום שני, יציינו בחדרה בדיוק עשור לפיגוע הנורא. בתקופה בה אזרחי ישראל חיים בפחד, פיגוע רודף פיגוע ואין שקט ברחובות, חזרנו לארבעה אנשים עבורם הפיגוע בשוק בחדרה היה בגדר משנה חיים.

ביום רביעי, 26 באוקטובר 2005, בשעה 15:17 דקות, רעדה העיר חדרה. מחבל מתאבד התפוצץ עם מטען נפץ בכניסה לשוק העירוני הומה האדם, בסמוך לדוכן הפלאפל המיתולוגי "ברזילי". חמישה אנשים נהרגו במקום, עוד 30 אנשים נפצעו, ואשה אחת נפטרה מפצעיה בבית החולים.תמונות הזוועה שודרו כמובן בכל מקום באותם ימים, אבל התמונות הקשות באמת מלוות חלק מהאנשים עד עצם היום הזה.

אליעזר ברזילי, 71, הוא אחד משלושת האחים של הפלאפל המיתולוגי. עוד לפני הפיגוע הוא היה מוכר בכל הארץ, על אחת כמה וכמה אחריו. אליעזר נפגע קשה ברגליו, גם בראשו. הוא איבד את עור התוף בשתי האוזניים, ועד היום הוא מתקשה לשמוע כהלכה וללכת על רגל שמאל.

כששואלים אותו על היום הארור ההוא, הוא לוקח נשימה ארוכה: "אני זוכר שבדיוק החלפתי את אחי בשעה 2 וחצי. הייתי עם שני עובדים ונפצעתי די קשה. כל מה שאני זוכר זה את זה. בדיעבד התברר לי שהייתה שוטרת שלצערי נפטרה, והיא זו שהחזיקה את העקב שנותקה לי מהרגל עד שהגיעו לטפל בי.

"לאוניד (אחד העובדים שגם הוא נפצע) הזעיק עזרה וחילצו אותי מתחת להריסות. קיבלתי מכה רצינית בראש, שטפי דם. עצם הבריח נשברה אבל עשיתי מלחמה קשה מאוד כדי לחזור לעצמי. גם אני לא האמנתי וגם הרופאים לא האמינו שארד מכיסא גלגלים. אבל עשיתי הכל. הידרותרפיה, פיזיותרפיה, עברתי להליכון, לקביים, למכשיר מיוחד וברוך השם".

הסיפור המלא יפורסם מחר ב: "חדשות חדרה".

בעד דו קיום. אליעזר ברזילי (צילום: שלומי גבאי)
בעד דו קיום. אליעזר ברזילי (צילום: שלומי גבאי)

בדוק גם

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *