בית / שרון / חדרה / ח"כ נאוה בוקר: "אקדם תכנית התנדבותית במערך הכבאות וההצלה"

ח"כ נאוה בוקר: "אקדם תכנית התנדבותית במערך הכבאות וההצלה"

ח"כ בוקר עם שלושה מאחייניה: יעל בר וזוהר הקרויים על שם השחקנית יעל בר זוהר (צילום עצמי)
ח"כ בוקר עם שלושה מאחייניה: יעל בר וזוהר הקרויים על שם השחקנית יעל בר זוהר (צילום עצמי)

במסגרת אירועי פתיחת שנת הלימודים סיירה ח"כ נאוה בוקר במספר בתי ספר ביניהם, בית הספר היסודי "ישורון" בפרדס חנה – כרכור בו למדה בצעירותה. במסגרת הסיור עברה ח"כ בוקר בין הכיתות יחד עם אילנה מנהלת בית הספר וחבר מועצת העיר אבי קקון ובירכה את התלמידים. לאחר מכן המשיכה בסיורים בבית ספר מורשה ובבית הספר מפתן יחד חבר מועצת העיר.

לאחר הסיור אמרה כי בכוונתה לקדם תכנית התנדבותית בארגוני החירום וההצלה בישראל. "אקדם תכנית פעילות התנדבותית במערך הכבאות וההצלה כחלק מתכנית הלימוד. התלמידים צריכים לגלות מעורבות בחיי האזרחים, רק לאחר שיחושו על בשרם את כובד האחריות והעומס שיש ללוחמי האש והשוטרים ילמדו להעריכם ולכבדם". בוקר סבורה כי העימותים וחוסר הכבוד שיש לבני נוער מול אנשי כוחות ההצלה יתמעטו לאחר שהתלמידים ישתלבו בארגוני החירום וילמדו להעריך את פועלם של אנשי כוחות ההצלה. "כחלק מתכנית הלימודים בבתי הספר חשוב להנחיל ערכים ומורשת, ערכים של התנדבות, עזרה לזולת ופעילות למען הכלל".

מאז היבחרה לכנסת פעלה ח"כ בוקר בראש ובראשונה על מנת ליישם את הידע והניסיון שצברה בתחום המוכנות לחירום והצלת חיי אדם. היא הקימה את ועדת המשנה לענייני כבאות והצלה אשר פועלת יחד עם הכוחות הרלוונטיים על מנת להציל חיי אדם רבים במקרי אסון שחס וחלילה עשויים לפקוד את ישראל. בנוסף, היא פועלת עם שוטרים, כבאים וארגוני הצלה נוספים על מנת לשפר את תנאי השירות שלהם, להפחית את השחיקה שבשירות הקשה ולמשוך כוח אדם איכותי למערכות בטחון הפנים.

החוק הראשון של חברת הכנסת שקיבל את תמיכת הממשלה הוא חוק איחוד קווי החירום הטלפונים –"911" הישראלי. החוק יאחד את מוקדי החירום של המשטרה, כבאות והצלה ומד"א ויצור מספר חירום אחד ובו יקבלו האזרחים מענה מקצועי ורציני למצוקות המיידיות שלהם.

חוק המאפשר התאגדות שוטרים שנוסח לאחר מחקרים שערך עבורנו מרכז המחקר והמידע של הכנסת שבהם עלה שקיימת אפשרות התאגדות לשוטרים כמעט בכל מדינות ה- OECD. התאגדות השוטרים תסייע להם לעצב את תנאי השירות שלהם ולדרוש תנאים סוציאליים הולמים.

בדוק גם

ברית מילה בחצר משפחת סאסי צילום עצמי

הלוויה במקום ברית מילה: שלמה סאסי היה אמור להיות הסדנק של נכדו וטבע בים

. שלמה סאסי, היה אמור להיות הסנדק של נכדו בברית מילה ביום שני האחרון, אך …

חסן אבו זייד (צילום חגאג רחאל)

"מקווה לעזור להפועל חדרה להשיג את המטרות שלה"

 הקשר צורף להפועל חדרה.  הקבוצה הפסידה בשבת האחרונה להפועל קריית שמונה, בסיום המשחק הבינו במועדון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *