יום ראשון , ינואר 20 2019
בית / שרון / חדרה / חוכמת הגוף
לינה טרנה צילומים: רונית ולפר
לינה טרנה (צילומים: רונית ולפר)

חוכמת הגוף

הריון, בוודאי הריון ראשון, מהווה נקודת ציון עבור כל אשה. עבור לינה טרנה מחדרה ההריון הראשון היה ממש טראומה, או כהגדרתה: "זוועה". אבל בסיומו היא קיבלה שני דברים מצוינים: בן בכור, היום בן 5, ותובנה שהובילה אותה לקריירה חדשה. טרנה, היא בת 36, נשואה ואם לשני בנים. כיום היא עוסקת בחקר הנשיות ושינוי של המציאות אצל נשים שגם בונות קריירה וגם משמשות כאמא לכל דבר ועניין.

"כשהתקרבתי להריון הראשון שלי הבנתי שאין לי מושג לקראת מה אני הולכת" מספרת טרנה "אמרתי לעצמי 'איך עושים את זה'. וכשאני מפחדת ממשהו, אני חוקרת אותו. ככה הכל התחיל. טרנה, במקור מבאר שבע, הגיעה לחדרה לפני תשע שנים בעקבות עבודה במרכז הצעירים שנבנה בדיוק באותה תקופה. היא בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, ועבדה בעיקר בארגונים חברתיים – ייעוץ קריירה, פרויקטים, מנהיגות חברתית. היום היא בעלת עסק שמהותו נשים, ארגונים ומה שביניהם.

"אני לא חושבת שאני מחדשת משהו כי כולן יודעות, אבל אני מספקת להן את הכלים להבין את זה. לדוגמה, איך הופכים את המחזוריות לכלי עבודה. בזמן הווסת נשים הרבה יותר אינטיאוטיביות. זה מחקרית הוכח. גם בהיסטוריה".

הסיפור המלא מחר ב: "חדשות חדרה"

לינה טרנה צילומים: רונית ולפר
לינה טרנה (צילומים: רונית ולפר)

 

בדוק גם

מלכין עם צוות ההצגה

הקונפליקט של צעירים אתיופיים על הבמה בחדרה

כחלק מהפעילות להעצמת הקהילה האתיופית בחדרה התקיים אירוע נוסף במסגרת "תרבות במה ושיח", ובמרכזו ההצגה "חצויה" של תיאטרון יפו. את הערב ארגנו עובדי היחידה למאבק בסמים ואלכוהול באגף הרווחה, בשיתוף עם ניסן ביינסאן ודרסה דמוזה ממרכז הפנאי גני אלון הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *