בית / שרון / חדרה / חדרה: רכב צילום נגד עבירות חנייה בוטות

חדרה: רכב צילום נגד עבירות חנייה בוטות

 עם החלת חנייה חינם לתושבי חדרה והרחבת אזורי החנייה המסומנים בכחול לבן שבהם יכולים נהגים תושבי העיר לחנות ללא תשלום, מה שמבטיח עלייה במספר המכוניות החונות, התעורר צורך בהרחבת מערך האכיפה לשמירה על הסדר בכבישים. על מנת לשמור על הסדר הציבורי, תחל עיריית חדרה לאכוף עבירות חנייה בוטות באמצעות רכב צילום.

במטרה לאפשר לנהגים להימנע מדוחות, מפרסמת העירייה את רשימת הרחובות שבהם תתבצע האכיפה באמצעות רכב הצילום, וכן הציבה שילוט בולט בכניסות לרחובות אלה המתריע על אכיפה מוגברת באמצעות ניידת צילום. כמו כן, הניידת עצמה תהיה מזוהה באמצעות כיתוב בולט על גבי הרכב ואורות מהבהבים. בנוסף יצויד רכב הצילום במערכת כריזה אשר באמצעותה יתבקשו נהגים להזיז את רכבם ולהימנע מדוח.

רכב הצילום (צילום: עיריית חדרה)
רכב הצילום (צילום: עיריית חדרה)

האכיפה תתבצע באמצעות פקח חנייה היושב בתוך הרכב ותפקידו לזהות ביצוע עבירות חנייה בוטות, ביניהן חנייה ליד מדרכה המסומנת אדום לבן, חנייה כפולה, חנייה על מדרכה, חנייה בתוך צומת וכדומה.

כאשר תזוהה עבירה בוטה, ככל שיש נהג ברכב הוא יתבקש להזיז את הרכב באופן מיידי באמצעות מערכת הכריזה. במידה והנהג לא ייענה לדרישת הפקח יירשם לו דוח חנייה, ואם כלל אין נהג בתוך הרכב  יירשם דוח חנייה באופן אוטומטי.

ניידת הצילום תאכוף ברחובות המפורטים במרכז העיר: הנשיא ושדרות החירות מצפון; כביש 4 ממערב; רחוב ביאליק מדרום; הרחובות ירושלים ויצחק רבין ממזרח.

בנוסף  יצלם רכב הצילום רחובות המהווים צירי תנועה מרכזיים: הרחובות צה"ל; חטיבת גולני וחטיבת הנחל (ורחוב נהלל המחבר ביניהם); משמר הגבול; דוד שמעוני בואך דרך הרכבת והשטחים המשמשים לחנייה סביב תחנת הרכבת; רחוב אהרונסון; שדרות מנחם בגין עד כיכר כפר הים.

בעיריית חדרה מבהירים כי פעילות הרכב המצלם נועדה למנוע עבירות חנייה בוטות הגורמות הפרעה לסדר הציבורי, ומבקשים מציבור הנהגים: "אנא חנו כחוק והימנעו מביצוע עבירות חנייה בוטות ומעוגמת הנפש הכרוכה בקבלת דוח".

יצוין כי בשבוע הראשון לפעילותו ועד ה-10 בינואר 2016 לא יפיק רכב הצילום דוחות חנייה.

 

בדוק גם

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *