בית / שרון / חדרה / חדרה: למה נבר מנכ"ל העירייה באשפה?

חדרה: למה נבר מנכ"ל העירייה באשפה?

מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון מוביל את מאבקה של עיריית חדרה במשליכי האשפה ברשות רבים, עד כדי שהחליט לתת דוגמה אישית ולהוכיח עד כמה הוא רציני בהתנגדותו לתופעה זו.

במהלך החג התקבלה קריאה על ערימת פסולת שהושלכה באחת משכונות העיר, שלא ביום הפינוי ולכן גרמה למפגע ברחוב.  נציג של הפיקוח העירוני הגיע למקום, כדי לנסות לאתר את זהות המשליכים לצורך הוצאת דוח עבורם. נציג הפיקוח דיווח שאין אפשרות לאתר את המשליך, והטיפול בערימת הפסולת עבר למחלקת התברואה לאיסוף האשפה.

בטרם נאספה הערימה יצא לשטח מנכ"ל העירייה, נבר באשפה וחיפש עד שמצא מסמך שנשא את פרטי המשליך. למקום הוזעקו מנהל אגף ביטחון ואכיפה ומנהלת הפיקוח העירוני כדי שימשיכו את המהלך של צילום ערימת האשפה ותיעוד פרטי המשליך. כמו כן הוזעק הפקח שהודיע שהפרטים אינם ניתנים לאיתור, והמנכ"ל הבהיר כיצד הוא מצפה לנהוג במקרים הבאים.

אל תנסו להשליך אשפה כשהוא בסביבה. יעקב זיגדון (צילום: עיריית חדרה)
אל תנסו להשליך אשפה כשהוא בסביבה. יעקב זיגדון (צילום: עיריית חדרה)

לאחר פינוי האשפה על-ידי מחלקת התברואה יצא פקח אל בית המשפחה המתגוררת באותו רחוב והוציא התראה לבעלים.

מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון אמר השבוע כי העירייה תיאבק בכל דרך בתופעה הפסולה של זריקת אשפה ברשות רבים. לדבריו, בכוונת העירייה להגביר את האכיפה בנושא, וכי מעתה ינהגו הפקחים על-פי הדוגמה שהנהיג. זיגדון: "השמירה על ניקיונה של חדרה היא חלק מהשירות לתושבים ויש לה חלק נכבד בטיפוח חזות העיר, ומכאן החשיבות הרבה שהנהלת העיר מייחסת לנושא.

"למרות ההשקעה הרבה בפינוי אשפה וגזם בעיר, הניקיון אינו נשמר וזאת כתוצאה מהתנהגות חסרת התחשבות של תושבים המשליכים אשפה לא במקומות הפינוי ולא במועדי הפינוי. אנו נפעל נגד תושבים שמלכלכים את סביבתם, ואם יהיה צורך לנבור באשפה כדי לגלות את זהותם, זה בדיוק מה שנעשה".

המנכ"ל הדגיש כי אף על פי שמדובר בפסולת ביתית, לא תסתפק העירייה בפעמים הבאות בהוצאת התראה בלבד, אלא תמשיך את התהליך עד להוצאת כתבי אישום וקנסות כבדים, בדומה להליך הנהוג מול קבלנים שמשליכים פסולת בניין.

 

בדוק גם

תמונה פנורמית של אצטדיון סמי עופר לאחר זריעת הדשא (צילום: צבי רוגר-עיריית חיפה)

המנהלת אישרה: הפועל חדרה תשחק בעונה הבאה בסמי עופר

המנהלת אישרה הבוקר לקבוצה לארח את המשחקים בסמי עופר. עד סוף החוש תיערך פגישה בין ראש העירייה צביקה גנדלמן לבין היו"ר אורן גולן לגבי התקציב

אורן גולן, ראש העיר צביקה גנדלמן וניסו אביטן, צילום: שלומי גבאי הפועל חדרה

גולן אחרי העלייה לליגת העל: "יש לנו התחייבות מגנדלמן לתקציב ראוי"

  אחד מהאנשים האחראים לעלייה ההיסטורית של הפועל חדרה הוא  הספונסר ויו"ר הקבוצה; אורן גולן, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *