בית / שרון / חדרה / התנגדות: "לא רוצים מגדלים בני 25 קומות באולגה"

התנגדות: "לא רוצים מגדלים בני 25 קומות באולגה"

מאות תושבים מגבעת אולגה, המתגוררים ברחובות בוארון ומשמר הים, התארגנו לאחרונה וחתמו על התנגדויות שיוגשו בימים הקרובים לועדה המחוזית לתכנון ובניה. מטרת ההתנגדות: למנוע את הקמתם של מגדלים בני 25 קומות, האמורים להבנות לפי תכנית חד/1498 שהופקדה בוועדה, על פני מתחם של 110 דונם הנושק לרחובות האלה.

חדווה יחזקאלי
מחזיקה בקלסרים. חדווה יחזקאלי (צילום: איילת קדם)

יו"ר ועד הדיירים של רחוב בוארון, אסנת מעמרי: "אני רוצה להאמין שההתנגדות שנגיש לוועדה לתכנון ובנייה תתקבל. השקענו את מיטב כספנו בקניית הדירות שלנו, בסמוך לים. הבניינים המתוכננים להיבנות לידנו, יחסמו לנו את הנוף לים וייצרו צפיפות בלתי נסבלת. אנחנו מקווים שננצח במלחמה הזאת".

תוכנית משנת 1985

לפני כשנה, נודע לתושבים כי מול דירותיהם מתוכננים להיבנות מגדלי מגורים מבלי שיידעו על כך דבר. התכנית הופקדה בשנת 1985 בידי הועדה המחוזית לפיה ייבנו מבנים בני חמש קומות בלבד, כששטחים ירוקים לצידם. אלא שבינתיים החל שינוי בתכנית.
מעמרי: "לפני חודשיים נערך דיון ראשון בוועדה, שהתקיים בבית יד לבנים בעיר. לשם הגענו כדי להביע את מחאתנו. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים ומקווים שזה יעזור".

חברת מועצת העיר לשעבר חדווה יחזקאלי, מלווה את מאבק התושבים יחד עם עו"ד אוהד מרחב: "מדובר בתוכנית מגלומנית, שאינה מיטיבה בשום צורה שהיא עם הטבע והנוף, כמו גם עם התושבים. אלא רק עם כיסו של היזם. מעבר לכך, הרי שהחוק אוסר בנייה במרחק של 300 מטרים או פחות מקו הים. וכאן מדובר בבנייה שכבר מראש אינה עומדת בתנאיו של החוק הזה. אשר תהפוך את האזור לגטו צפוף ודחוס".

מלשכת מהנדס העיר נמסר בתגובה: "התכנית של מגדלי החוף הופקדה בוועדה המחוזית להתנגדויות לאחר שזו בחנה מספר חלופות לבינוי והחליטה שהבינוי המוצע הינו בינוי משופר ביותר ביחס לבינוי המאושר.

"משמעות הפרויקט שבמקום בניה מסיבית בבנייני רכבות של 5-7 קומות שיחצצו בין השכונה הקיימת לבין הים יהיו 5 מגדלים איכותיים עם רווחים גדולים בניהם שיאפשרו הן את שמירת המבטים לים והן את הקשרים בין השכונה הקיימת לים. בתכנית הופרשו שטחים לטובת הציבור שלא היו קיימים בתכנית המאושרת. ההתנגדויות ידונו בוועדה המחוזית ואנו נפעל על פי החלטתה".

הכתבה גם בחדשות חדרה

בדוק גם

גינת מרגוע צילום דוברות הלל יפה

לראשונה בארץ: נחנכה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בהלל יפה

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות …

חברה מכבדת ושוויונית. תהל'ה צילום עיריית חדרה

חדרה יוצאת מהארון

קבוצת התמיכה להורים ולבני משפחות הקהילה הלהט"בית שהוקמה בחדרה, תחל לפעול בשיתוף ארגון תהל"ה ואגף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *