יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / חדרה / השופט דחה בקשה של חולה נפש לצאת לחופשה
ברלינר

השופט דחה בקשה של חולה נפש לצאת לחופשה

סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה השופט שמואל ברלינר, דחה את ערעורו של חולה נפש המאושפז בבית חולים "שער מנשה", לצאת לחופשה וזאת לאחר שהרג את אביו בדקירות סכין.

הועדה החליטה לא לאשר לחולה לצאת לחופשות וזאת בניגוד להמלצת רופאיו מן המחלקה בה מטופל אשר המליצו לאשר לו חופשיות בליווי, רופאיו אף ציינו כי החופשות תאפשרנה התקדמות בתהליך ההחלמה תוך הטבה במצבו.

יצוין כי ההליכים המשפטיים נגד אותו חולה הופסקו בגלל מחלתו הכוללת סכיזופרניה פרנואידית. במהלך דבריו כתב השופט ברלינר: "צדקה הוועדה בקביעותיה כי הסכנה שבמערער לאחרים טרם שככה, ותפקיד הוועדה אינו רק לפקח על מצב החולה אלא גם לשמור על שלום הציבור". טרם החלטה זו דחתה הועדה הפסיכיאטרית בשלוש פעמים שונות את בקשתו של החולה לצאת לחופשות כלל.

ברלינר קבע כי בשל השפעת מחלתו הרג המערער את אביו באפריל 2010 וכי בגלל אותו מחלת נפש ממנה הוא סובל, הוא מסוכן לציבור ומצבו מצריך אשפוז".

בדוק גם

צילום: אילוסטרציה

אשה שנישאה לחולה נפש נתונה לחסדי הרבנות

אשה מהצפון שנישאה לבעל שאובחן כחסר יכולת קוגניטיבית מנסה להשתחרר מהסבל בחייה. על פי החוק הבעל צריך להבין את הליך הגירושין ולהעניק לה גט למרות מצבו. עוה"ד יואב צח ועידית רונן: "הכאב והתסכול גואים בה וקצה נפשה בחיי העבדות שנגזרו עליה". בית הדין הרבני יצטרך להכריע בסוגיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *