יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / חדרה / הפרקליטות ערערה: תושב חדרה הורשע בגרימת מוות ברשלנות
תאונה תאונת דרכים (צילום: מד"א)
תאונה תאונת דרכים (צילום: מד"א)

הפרקליטות ערערה: תושב חדרה הורשע בגרימת מוות ברשלנות

בית המשפט המחוזי בחיפה בפני הרכב כב' השופטים עודד גרשון, כמאל סעב, תמר שרון-נתנאל, קיבל אתמול (ראשון) פה אחד את ערעור המדינה על זיכויו של נתנאל פרץ בן 31 תושב חדרה מעבירה של גרימת מוות ברשלנות אשר יוחסה לו בגין תאונת דרכים שאירעה ביום באוגוסט 2010 בשדרות מנחם בגין בחדרה, מערבית למחלף אולגה.

השופטת תמר שרון-נתנאל
השופטת תמר שרון-נתנאל (צילום: באדיבות אתר בית המשפט)

על פי עובדות כתב האישום נהג פרץ ברכב פרטי כשמהירות הנסיעה המותרת במקום הינה 50 קמ"ש. באותה העת חצה את הכביש, המנוח אדולף פולונסקי ז"ל כבן 80, כשהוא רוכב על אופניו, באלכסון, לכיוון מערב, משמאל לימין בכיוון נסיעת הנאשם. משהספיק במנוח, לחצות את הנתיב ולהתיישר בנתיב נסיעת הנאשם סמוך למדרכה, פגע פרץ עם חזית רכבו בדופן האחורי של האופניים כשהוא נסע במהירות של 80.6 קמ"ש . כתוצאה מהתאונה פולונסקי כעבור ארבעה ימים.

בהכרעת הדין קבע בית המשפט השלום בחדרה כי הגם שהכף נוטה לחובת הנאשם, לא נשלל ספק סביר, שמא התאונה הייתה בלתי נמנעת, וזיכה את הנאשם מעבירה של גרם מוות ברשלנות. על אף, ההלכה כי אין ערכאת הערעור, נוהגת להתערב בממצאי עובדה ומהימנות שקבעה הערכאה הדיונית. במקרה זה, סבר בית המשפט המחוזי לאחר שבחן את חומר הראיות, פסק דינו של בית המשפט השלום ואת טיעוני הצדדים, כי יש מקום להתערבות ערכאת הערעור וקבע כי בית המשפט השלום שגה בניתוח ובהערכת הראיות שהובאו בפניו וכי חלק מהותי מהמסקנות שהסיק שגוי באופן המצדיק התערבות ערכאת הערעור והרשיע את פרץ בגרימת מותו ברשלנות של המנוח אדולף פולונסקי ז"ל . התיק הוחזר לשמיעת טיעונים לעונש ולגזירת הדין.

השופטת נתנאל: " חובתו של הנוהג ברכב היא לראות ( ככל שניתן, כמובן) את כל הדרך שלפניו. עליו להיות ער לא רק לנתיב הנסיעה שלו, אלא גם לכל אשר מתרחש מסביבו ולהגיב בהתאם .בנוסף, עליו לנהוג במהירות המתאימה לתנאי הדרך, זאת – גם אם מדובר במהירות הפחותה מהמהירות המרבית המותרת באותו כביש. עליו להתאים את המהירות לתנאי חשיכה, ערפל, סנוור וכיוצ"ב…"

בדוק גם

מלכין עם צוות ההצגה

הקונפליקט של צעירים אתיופיים על הבמה בחדרה

כחלק מהפעילות להעצמת הקהילה האתיופית בחדרה התקיים אירוע נוסף במסגרת "תרבות במה ושיח", ובמרכזו ההצגה "חצויה" של תיאטרון יפו. את הערב ארגנו עובדי היחידה למאבק בסמים ואלכוהול באגף הרווחה, בשיתוף עם ניסן ביינסאן ודרסה דמוזה ממרכז הפנאי גני אלון הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *