בית / שרון / חדרה / "הכיסא לא מעניין אותי. מעניין אותי הציבור"

"הכיסא לא מעניין אותי. מעניין אותי הציבור"

בחודשים הקרובים אמור נפתלי בחטיאר, ממייסדי סיעת רימונים שנכנסה למועצת העיר נתניה עם מנדט אחד, להתמנות לחבר מועצה במסגרת הסכם הרוטציה עם ד"ר גרש פישמן המכהן במועצה זה שלוש שנים.

עכשיו נותר לחכות עד שבחטיאר יחליט על התאריך המתאים לו: "הכיסא לא מעניין אותי. מעניין אותי הציבור שאני מייצג ואני אכנס למועצה במקום פישמן כשנחליט. זה יכול להיות גם מחר".

בחטיאר, 46, נשוי ואב לארבעה, תושב עיר ימים, הוא בעל חברה למזון המפעילה מינימרקט באזורים. הוא יליד בקו, אזרביג'אן ועלה לארץ עם משפחתו כשהיה בן 10. בצבא שירת בחיל האוויר. במשך 12 שנים עבד בשגרירות האמריקאית כמנהל אחזקה בנושא מיזוג אוויר ולפני 15 שנים הפך לעצמאי.

נפתלי בחטיאר (צילום: רותי ברמן)
נפתלי בחטיאר (צילום: רותי ברמן)

את פעילותו הקהילתית החל לפני כ-20 שנה, כשהתבקש לרוץ לוועד שכונת אזורים ונבחר. הוא פעל להקמת מבני ציבור בשכונה והיה מעורב בסגירת בית הספר רמב"ם, שהיה מאוכלס כולו על ידי ילדים בני העדה האתיופית, ופתיחתו במתכונת חדשה.

בבחירות האחרונות ייסד בחטיאר ביחד עם פישמן את סיעת רימונים ובין השניים נחתם הסכם רוטציה. "מה שהוביל אותנו הוא הרצון לקדם את השכונות החלשות בנתניה בהן יש אוכלוסייה מבוגרת ומשפחות נזקקות", אומר בחטיאר, "כבר עשרות שנים אירגנו פעילות קהילתית ובארבע השנים האחרונות עשינו זאת במסגרת רימונים, כולל עזרה פרטנית למאות אנשים בכל רחבי העיר. בליל הסדר האחרון שערכנו בבית מלון בעיר השתתפו 120 איש".

כמי שהחל את דרכו הציבורית בוועד שכונה, בחטיאר סבור כי לוועדים תפקיד מרכזי בהתנהלות העירונית. כיום הוא משמש יו"ר ועד אזורים ומ"מ יו"ר ועדת ההיגוי. "ועדי השכונות הם לא נגד העירייה או נבחריה. הוא הפה של התושבים. הוועדים רוצים להביא את הצרכים של הציבור בשכונות לידיעת העירייה, כך שהיא תשקיע משאבים לפי סדר העדיפות והצרכים של התושבים. חברי הוועד מתנדבים מאחר שזה בדמם, הם מבינים בעשייה ציבורית ורוצים לגרום לשינוי. הבחירות לוועדים תלויות בעירייה. אם העירייה מחליטה להכיר בהתארגנות עצמאית של תושבים, זה בסדר, אבל הוועדים של היום לא נבחרו על ידי הציבור. אני נבחרתי לפני 20 שנה להיות יו"ר הוועד של השכונה והחלטה זו עדיין תקפה. אם העירייה הייתה משקיעה בשיתוף הציבור, כולם היו מרוצים. במצב הנוכחי לא כל התושבים מרוצים מסדרי העדיפויות של העירייה".

האם נראה אותך באוקטובר במועצת העיר?

"ביני ובין ד"ר פישמן יש הסכם ג'נלטמני לרוטציה. ברגע שאראה לנכון להיכנס למועצה, אעשה זאת וד"ר פישמן יפנה את מקומו. אין לנו תאריך לרוטציה ואין בינינו חילוקי דעות. פישמן עושה עבודה מצוינת במועצת העיר ואני עושה את העבודה מחוצה לה".

בדוק גם

גוליאנה בן אברהם צילום איגור פוטוקליפ

האם תבקשו סליחה?

דין זהר: "הייתי מבקש סליחה מהחיילים שלי, כי גם אנחנו המפקדים בני אדם, שעושים טעויות, …

רכבת אילוסטרציה

בשישי: עצירה זמנית בתנועת הרכבות בין חיפה לתל אביב

בשל עבודות לשדרוג ופיתוח המסילה באיזור עתלית, תופסק זמנית תנועת הרכבות במקטע בנימינה-חיפה חוף הכרמל, …

4 תגובות

 1. מכיר את נפתלי מקרוב, במסגרת הפעילות המשותפת בהנהגה ההורית של בית הספר טשרהיחובסקי. נפתלי מייצג בגאון את הצרכים של תושבי השכונות תוך גילוי רגישות לאוכלוסיה המבוגרת ולמשפחות נזקקות.
  אין ספק שנפתלי יעשה עבודה מצוינת במועצת העיר ויסייע לקדם את השכונות החלשות. לכן את ההחלפה צריך לבצע בהתאם להסכם ביניהם.

 2. אדם עם המון עשייה עזר לתושבי השכונה והביא בשיתוף פעולה עם העירייה לשינויים רבים בהרבה תחומים תמיד ראה בשכונה לנגד עיניו את טובתה אני מאמין שהוא עוד יתרום להמשך עשייה

 3. שרון לוי

  אדם משכמו ומעלה. עוזר לכל דורש
  מנסיון אישי. אשרי האיש
  עושה רק טוב לכולם
  המשך כך

 4. שרונה סיסו

  מהיכרות אישית שלי עם נפטלי לא יקום ולא יהיה אדם הראוי יותר ממנו לתפקיד זה ..זה אדם שקודם רוצה לעזור שומע מבין יודע תמיד להגיד את המילה הנכונה אני סומכת ומוקירה את האדם הזה שבועות השפל שלי ידע לחזק ולתמוך מבלי שום מניע או אינטרס אדם כזה יכול להוות דוגמא לכמה וכמה חברי כנסת במדינה הזאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *