יום שישי , ינואר 18 2019
בית / שרון / חדרה / הורים בחדרה: "לא רוצים תוספת תלמידים בבית הספר גורן"
IMG_6573

הורים בחדרה: "לא רוצים תוספת תלמידים בבית הספר גורן"

הורי תלמידים בבית הספר היסודי גורן  בחדרה, קיימו אתמול (שלישי)  הפגנה ברחבת העירייה. ההורים מוחים על החלטת העירייה להוסיף לבית הספר עוד כ-150 תלמידים נוספים במהלך השנים הקרובות, משכונות:  גזית, סלע וגני אלון. יו"ר ועד ההורים בבית הספר, אריק נבון: "ההתנגדות שלנו, היא לכך שמנסים לעשות לנו אינטגרציה הפוכה. אם יוסיפו  תלמידים נוספים, משכונות חלשות, יחלישו אותו עוד יותר, כאשר כבר עכשיו מדד הטיפוח של בית הספר הוא שש וחצי, וזה אומר שהוא די חלש".

בבית הספר הגורן שנמצא בסמוך לתחנה המרכזית לומדים כ-400 תלמידים. בכל כיתה בממוצע יש 30 תלמידים.  בבית הספר יש שש כיתות סמך בהן לומדים מוסיקה ואמנות וכן כיתה של חינוך מיוחד. לדברי ההורים, בעקבות הגירה התלמידים הנוספים, ייסגרו כיתות אלה, כך נאמר להם.

נבון: "ברגע שמכניסים לבין ספר מסוים אוכלוסיות נוספות, צריך להקצות לטובת בית הספר יותר משאבים ולהשקיע באקלים הבית ספרי. זה לא קורה בבית הספר ובנוסף רוצים לפגוע לנו במה שכבר קיים ונצטרך לוותר על כיתות הסמך, דברים אלה כבר נאמרו לנו. משפחות חזקות יעזבו את בית הספר והוא יהיה בית הספר החלש ביותר בחדרה ולכך לא נסכים".

הפגנה של הורים בבית ספר גורן בחדרה
הפגנה של הורים בבית ספר גורן בחדרה (צילום: שלומי גבאי)

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "מטענות ההורים עולה ריח של חוסר אמון ביכולתם של הילדים האמורים להיקלט בבית הספר. חדרה היא עיר שוויונית, הגאה ברב תרבותיות ומאמינה שלכל אחד מילדי העיר יש זכות להתחנך, ולכן גם כל בתי הספר שלנו אינטגרטיביים. תמהיל התלמידים התבצע על מנת לאזן בין מספרי התלמידים בבתי הספר המתאימים לאזור הרישום האמור. יכולת הקליטה של בית ספר ניצנים הוא עד 110 ילדים, ומעבר לכך אינו יכול לקלוט תלמידים נוספים. זאת לעומת בית ספר הגורן שהשכבה הגדולה ביותר שלו (כיתות א') מונה 81 תלמידים והשכבה הקטנה ביותר מונה כ-50 תלמידים. לנוכח נתון זה אמור בית הספר הגורן לקלוט סך הכל עשרה ילדים נוספים, אשר קליטתם תאפשר פתיחת כיתה א' שלישית. כך שבמקום שתי כיתות של כ-40 תלמידים בכיתה יהיו שלוש כיתות עם 30 תלמידים בכיתה.

ראש העירייה צביקה גנדלמן וסגניו גיבו את המהלך, ונותנים אמון מלא בכל אחד מילדי העיר ולא משנה מה מוצאו, היכן הוא גר, ומה יכולתם הכלכלית של הוריו. גם הטענה על פגיעה במשאבי בית הספר אינה נכונה מאחר שהסטנו לבית ספר הגורן הרבה משאבים, כולל חדרי ספח רבים וכן שלוש בנות שירות לאומי ותוספת של שעות סיוע. בית ספר גורן הוא איכותי ואנו משוכנעים שיצליח להתמודד עם המשימה הזו לא פחות מבתי ספר אחרים בעיר", כך נמסר מעיריית חדרה.

בדוק גם

בועז ביטון עם גנדלמן (צילום: דוברות עיריית חדרה)

בועז ביטון נשאר בחוץ: "הבאנו לצביקה את הניצחון על מגש של כסף"

יו"ר סיעת ש"ס בחדרה בועז ביטון מדבר בגילוי לב על האכזבה מראש העיר, מבהיר שלא התפקיד בשכר עמד לנגד עיניו, ומשאיר לרבנים את ההחלטה הסופית לגבי כניסת ש"ס לקואליציה

8 תגובות

 1. ויקטוריה

  שלום לכולם,
  לא מזמן ראיתי בעיתון השבוע בחדרה שראש העיר אמר שיש שקיפות מלאה עכשיו בעיריית חדרה. שקרים!!! אז למה לפני שמקבלים החלטות מקשבים רק לצד אחד (ראש וועד ההורים של בית ספר "ניצנים") ומחליטים לטובתם ולמה מה שהורי בית ספר הגורן טוענים אפילו לא מסתכלים לכיוון שלהם לא מקשיבים להם. למה? כי אנחנו לא עובדי עירייה או..? אני בתור הורה לא מסוגלת להבין למה הילד שלי צריך להרגיש חוסר בשיעורי העשרה שיצטמצמו כי רוצים לסגור אותם כדי לקלוט שכונות חדשות . השאלה:למה זה צריך לבוא על חשבון של רמת הלימודים.? אני שומעת שאנחנו גזעניים ?!שקרים!!אז למה בית ספר "ניצנים" לא רוצה לקלוט דווקא השכונות אלו?! כי מה?
  אני חושבת שצריך להיות צדק בכול זה ,נכון, כל הילדים צריכים לקבל חינוך הטוב ביותר…גם ככה עושים להם הסעות אז למה לקלוט את כולם רק לבית ספר "הגורן" יש עוד הרבה בתי ספר באזור.
  …קודם כל תתחשבו בילדים!!…. אתם רוצים לפגועה ברמת הלימודים שלהם וזה חבל…..

 2. טעיתם! *הגורן – ) לא גורן

 3. אם בכל מקרה תלמידים מהשכונות החדשות יגיעו בהסעות , אפשר בקלות להעביר אותם גם לבתי ספר אחרים בעיר .מעניין למה נדבקו דווקא להגורן? אולי כי לא הייתה התנגדות לטפטוף שהחל בשנים קודמות..פתרונות כאלו ראוי שיעשו בתכנון ובהסכמה עם כלל בתי הספר בעיר בהתחשבות לטווח ארוך ולא בשיטת ה"יהיה בסדר".

 4. ליס מורדכי

  היופי של בית ספר הגורן שאין אפלייה לא של דת גזע לאום או צבע צוות בית הספר משקיע בילדינו לקבל כל אדם ולא משנה מי הוא. עיריית חדרה פועלת בצורה מכוערת ושקרית בנוגע לעובדות מנסה ליצור הסטה נגד הורי בית הספר ילדינו נמצאים במסגרת חמה אוהבת ותומכת ותוספת של עוד 10 ילדים בשנת הרישום הנוכחית ובבאות תאלץ את ילדינו ללמוד בתנאים ששום בית ספר אחר לא יסכים סגירת כיתות למה ילדינו צריכים לוותר. ילדי הגורן לא ברירת מחדל. למצוא פתרון לבית ספר אחד ולהרוס בית ספר נוסף הגיע הזמן לעשות סדר ומאזן בבתי הספר בחדרה

 5. אריק נבון

  מאז ומתמיד בביה"ס הגורן כולם התקבלו בברכה ללא קשר לשום רקע, שכונה, מצב סוציואקונומי וכו'… כל מי שרוצה מוזמן להגיע לראות ולבדוק.
  הכותרת המגמתית לכאורה מעוותת את האמת.
  אנחנו רוצים את כולם אך לא יכולים.
  אם החלטה זו תצא לפועל כל הילדים שלומדים וילמדו בביה"ס הגורן יסבלו.
  במקום לשמר את האינטגרציה שכבר קיימת תהיה סגרגציה בית ספרית ולכן אף אדם בר דעת לא יוכל להסכים לזה…..

 6. בבית ספר הגורן לומדים כיום תלמידים בני עדות ולאום שונים. כיום בית הספר מדורג במקומות הגרועים מבחינת מדד הטיפוח בעיר. בזכות האקלים הבית ספרי העדין והאינטגרציה המוצלחת משיגים תוצאות יפות למרות תנאי ההתחלה.
  העיריה באופן שיטתי מסלפת את הדברים על מנת להשתיק את המחאה.
  נכון שמדובר רק על כעשרה ילדים בשנה הקרובה אבל המספר יגדל בכל שנה. לטענת העירייה הם "השקיעו" בכיתות סמך אבל למעשה הוספת כיתה בשנה הקרובה תגרור סגירת כיתת סמך. גם בבית הספר נותנים אמון מלא בכל ילד והיכולות שלו ולכן חשוב לנו לשמור על האיזון הקיים היום.
  העיריה טוענת שיהיה תמהיל מאוזן בין בתי הספר אבל ההפך הוא הנכון המצב ייחזק את בית ספר ניצנים ויחליש מאד את בית ספר הגורן שכבר כיום הוא בין החלשים בעיר.
  להבא שכותבים כתבה כדאי לבוא לבדוק את השטח!!! ולא להסתמך על דברי העייריה שלא מנסה לפתור את הבעיות האמיתיות.

 7. אל בית ספר היסודי 'הגורן' הוחלט לקלוט בשנת הלימודים הבאה, תלמידים רבים נוספים משכונות חלשות. ילדים הם ילדים לא משנה מהו הרקע הסוציואקונומי ממנו הם באים. כולם צריכים להשתלב וללמוד, אך לא על חשבון התלמידים הקיימים. מספר התלמידים בכיתה ייגדל, שיעורי העשרה יצטמצמו, רמת הלימודים תשחק. הורים לתלמידי בית הספר לא ישתפו פעולה עם מהלך שכזה אלא אם כן תוצג תוכנית סדורה אשר תבטיח שמירה על רמת הלימוד הקיימת. אנחנו לא חיים בדיקטטורה בה פקיד זה או אחר חורץ גורלות וקובע עובדות. יש לבצע שינוי או חידוש בשיתוף ובהסכמה ולא בכפייה מלמעלה. מדובר בעתיד בית הספר. עתיד ילדינו. לא נשתוק.

 8. העיריה מסלפת את דברי ההורים כדי להשתיק את המחאה ולסכסך בין ההורים!
  הגורן הוא בי"ס מצוין, עם צוות נהדר והמון העשרה לתלמידים.
  נכון שמדובר "רק" על כ-10 תלמידים בשנה הקרובה, אבל המספר המצטבר ישפיע לרעה על היכולת של ביה"ס להמשיך ולספק את המעטפת הלימודית והחינוכית שהוא נותן כיום.
  בביה"ס לומדים גם היום ילדים מרקע מגוון, בני עדות ואמונות שונות. לאיש מההורים המוחים אין התנגדות ללהכללת אוכלוסיה כזו או אחרת בביה"ס, כל עוד יינתנו לביה"ס ולצוות תשתיות וכלים שיאפשרו להמשיך ולטפח את התלמידים כפי שנעשה היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *