בית / שרון / חדרה / "הוועדה המקומית תוציא לפועל מאות אלפי יחידות דיור"

"הוועדה המקומית תוציא לפועל מאות אלפי יחידות דיור"

מסיירים בפארק נחל חדרה
מסיירים בפארק נחל חדרה. משלב וגדלמן (צילום: עיריית חדרה)

בישיבה רבת משתתפים שהתקיימה בשבע שעבר בהשתתפות הממונה משלב ובכירי המחוז, לצד ראש העירייה צביקה גנדלמן, מ"מ ראש העיר עו"ד טל אליהו, סגני ראש העיר חדווה יחזקאלי ועו"ד צפריר ביטון, המשנה לראש העיר רומן גישר, חברי מועצת העיר ומנהלי אגפים, הודיע משלב רשמית על אישורה של תוכנית המתאר של חדרה, ואמר שתוכנית זו פותחת בפני חדרה אפשרויות לקידום העיר תוך אוטונומיה תכנונית.

משלב התייחס להסמכה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חדרה במסגרת התיקון לחוק התכנון והבנייה, אשר צפוי להגדיל משמעותית את סמכויות הוועדה ולאפשר לחדרה עצמאות תכנונית. "מגיע לחדרה עצמאות תכנונית. אנו גאים שמפקידים בידיה את התכנון, כך שהוועדה המקומית תוכל להוציא לפועל את מאות ואלפי יחידות הדיור המתוכננות בעיר", אמר משלב.

לדבריו, עיר ברמתה של חדרה מיצתה את עצמה בתוואי הקיים ומומלץ לרשות המקומית להתחיל לפתח את העיר ממערב לכביש החוף. גנדלמן ומשלב דנו גם בקידומו של "פארק תעשיות יער חדרה" שאושר להקמה. לדברי משלב פיתוח פארק התעשיות ובנוסף גם פיתוח צפון-מזרח העיר מהווים תוכנית כלכלית שתזרים לעיר עשרות מיליוני שקלים. "בנוסף לעצמאות התכנונית מגיע לחדרה גם עצמאות כלכלית", אמר משלב. השניים סיכמו כי יוקם צוות משימה שיפעל מול המחוז ויוציא אל הפועל את תוכנית אגרובנק בהתאם לאישורים.

עוד דנו השניים באפשרות להרחיב את מט"ש חדרה כאיגוד ערים שיכלול רשויות מקומיות רבות יותר. "ככל שיכלול יותר רשויות יהיה התאגיד יותר חזק", המליץ משלב.

כתב: אסף בכור

בדוק גם

תמונה פנורמית של אצטדיון סמי עופר לאחר זריעת הדשא (צילום: צבי רוגר-עיריית חיפה)

המנהלת אישרה: הפועל חדרה תשחק בעונה הבאה בסמי עופר

המנהלת אישרה הבוקר לקבוצה לארח את המשחקים בסמי עופר. עד סוף החוש תיערך פגישה בין ראש העירייה צביקה גנדלמן לבין היו"ר אורן גולן לגבי התקציב

אורן גולן, ראש העיר צביקה גנדלמן וניסו אביטן, צילום: שלומי גבאי הפועל חדרה

גולן אחרי העלייה לליגת העל: "יש לנו התחייבות מגנדלמן לתקציב ראוי"

  אחד מהאנשים האחראים לעלייה ההיסטורית של הפועל חדרה הוא  הספונסר ויו"ר הקבוצה; אורן גולן, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *