בית / שרון / חדרה / בפעם השנייה: תרומת ביצית מתורמת אנונימית

בפעם השנייה: תרומת ביצית מתורמת אנונימית

תרומת ביצית אנונימית וחוקית נוספת התבצעה בסוף השבוע שעבר ביחידה להפריה חוץ גופית במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה. מדובר בתרומה שנייה במספר, שבוצעה על ידי אישה בשנות ה-30 לחייה, שעמדה בכל הקריטריונים הנדרשים.

פרופסור אלבנוגן וד"ר מיכאלי מדאה מנהלת המעבדה של היחידה   (באדיבות דוברות בית החולים)
פרופסור אלבנוגן וד"ר מיכאלי מדאה מנהלת המעבדה של היחידה (באדיבות דוברות בית החולים)

לפני כחמישה חודשים בוצעה ביחידה להפריה חוץ גופית של "הלל יפה" התרומה הראשונה, שסללה את הדרך ליישום חוק תרומת הביציות בישראל. מנהל היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי, פרופסור משנה אדריאן אלנבוגן, שהיה בין הדוחפים למיצוב החוק וכיום נמצא בין אלו הדוחפים לממשו, מספר כי, כעת ישנן ביחידה מספר נשים שפנו למתן תרומה הנמצאות בשלבים שונים של התהליך שהוא מורכב ביותר ודורש מחויבות גבוהה של התורמת.

בדומה לתורמת הראשונה, גם הנוכחית ראתה בתרומה חשיבות רבה בסיוע לנשים הרוצות להביא ילדים לעולם. זו אגב הסיבה העיקרית למתן התרומה. מבית החולים נמסר השבוע כי חשוב לציין כי כל התהליך מחייב אנונימיות גמורה בין התורמת לנתרמות הפוטנציאליות וכי לא מתאפשר כל קשר ביניהן, גם אם ירצו בכך.

ביחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה שמחו השבוע על התרומה הנוספת, ושם מצפים כבר לתורמות נוספות שתגענה בעקבותיה. "לא כל הנשים שפנו לביצוע התרומה מתאימות לצערנו", מספר פרופסור משנה אלנבוגן, "אך מן הראוי לציין כי יחסית למספר הנתרמות הפוטנציאליות, מספר התורמות הוא עדיין קטן משמעותית. כולי תקווה כי מדובר ב"חבלי לידה" ראשונים וכי בעקבות שתי התרומות האלו תגענה תורמות נוספות".

 

בדוק גם

חדר המדרגות המזוהם (צילום: עצמי)

השירות הפסיכולוגי: קירות מתקלפים, זוהמה והעדר הנגשה

תושבים קובלים כי משרדי השירות נמצאים בקומה השלישית אבל אין מעלית. העירייה: "אנו מטפלים בבעיית הנגישות, כולל בדיקת אפשרות לעבור למבנה אחר בעיר"

הרב יצחק יוסף בחדרה (צילום: ש"ס חדרה)

ביקור המרן

גבעת אולגה לבשה חג עם ביקורו של נשיא בית הדין הגדול מרן הרב יצחק יוסף, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *