בית / שרון / חדרה / באנו גז לגרש

באנו גז לגרש

 

במוצאי שבת שעברה יצאו יותר מ-300 איש למצעד לפידים שהגיע עד מול ביתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקיסריה.

נועם מלכי, תושבת גבעת חביבה ופעילה במאבק במתווה הגז בפרדס חנה ובחדרה, מספרת: "בפרדס חנה וחדרה יש התעוררות מאוד מרשימה בנושא, שהתבטאה בשבוע האחרון בהפגנה לקראת ועדת הכלכלה שדנה במתווה. אחרי הוועדה יוחלט אם חותמים על המתווה הקיים, שאנחנו מתנגדים לו. קבוצת פעילים מקומית נפגשת לתכנן את הפעילות משבוע לשבוע, ואנחנו מקבלים תמיכה גדולה ברשתות החברתיות. בהפגנה בקיסריה במוצ"ש השתתפו משפחות, צעירים ומבוגרים מכל הסביבה, שצעדו תחת הכותרת 'באנו גזל לגרש' ודרשו מביבי להחליף את המתווה הנוכחי במתווה שישאיר את הגז לרווחת האזרחים ולא הטייקונים או גורמים חיצוניים לישראל. קראנו לביבי לצאת ונשאנו דברים מול ביתו. הוא לא יצא אלינו".

מפגינים מול בית ראש הממשלה (צילום: עוזי פורת)
מפגינים מול בית ראש הממשלה (צילום: עוזי פורת)

 

אימרי אביטן, פעיל מרכזי במאבק, הציג בהפגנה מתווה חלופי שכלל פירוק המונופול, צינור נוסף ושימוש בגז לטובת ישראל. בין הדוברים בלטה גם איה ארבל שריף, בת 16 מפרדס חנה כרכור, שאמרה מול בית ראש הממשלה: "אני קוראת לבני הנוער להצטרף למחאה למען העתיד כאן. ביחד אנחנו צריכים ויכולים לשנות".

מחר, מוצאי שבת, מתוכננת הפגנה נוספת במתכונת דומה: "ב-19:00 נצא בשתי שיירות מכוניות, האחת מרחבת ביג בפרדס חנה והשנייה מרחבת העירייה בחדרה. ב-19:30 נתכנס לצעדה בצומת הרחובות הדר-רוטשילד בקיסריה, לצעדת לפידים שתגיע שוב עד ביתו של נתניהו".

בדוק גם

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *