בית / שרון / חדרה / אביטן: "2300 חדרי מלון ייבנו בחדרה"

אביטן: "2300 חדרי מלון ייבנו בחדרה"

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס  קרא היום (שני) בועידה למיתוג ערים המתקיימת בשעות אלו בבנייני האומה בירושלים, לראשי הרשויות לעודד את נושא התמ"א 38 והתחדשות עירונית, בכדי לעודד הגירה חיובית לעיר, דבר שיצור שינוי בערים לא רק מבחינה כלכלית אלא מבחינה חברתית-מדינית.

ראש עיריית חדרה חיים אביטן
ראש עיריית חדרה חיים אביטן (צילום: עצמי)

אטיאס רואה חשיבות עליונה לגידול בהתחלות הבנייה, רק בשנת 2011 גדל היצע הבנייה ב- 50 אחוזים. לדברי השר היום בונים כ -83 אלף יחידות דיור, המהוות מנוע צמיחה למשק. על כל בנייה של יחידת מגורים ניתן תקציב לרשות לשדרוג ובנייה של מוסדות ציבור חדשים, כך שלא יהיה ניתוק בין שכונות חדשות לישנות.

נושא נוסף שהשר אטיאס התייחס אליו הינו, פינוי-בינוי , נושא הזקוק לתמיכה של ראשי רשויות , ומהווה מעשה חברתי מדרגה ראשונה. "אני קורא לראשי רשויות לקדם פינוי-בינוי, תהיו גמישים יותר ותקדמו נושא זה. בוועידה זו תצא בשורה, שאנחנו משרד הבינוי והשיכון נמשיך לחזק את הערים וגם את השכונות – עם דגש על הגדלת היצע קרקעות, תמ"א 38, ופינוי בינוי".

לדברי חיים אביטן, ראש עיריית חדרה, ובהתייחס לדברי שר הבינוי והשיכון אחת הערים המקדמות פרויקט משמעותי של התחדשות עירונית בגבעת אולגה על קו החוף: "חדרה, כעיר שהבינה שיש צורך בקידום שכונות וותיקות אל מול צמיחה משמעותית של שכונות חדשות, החליטה להקים פרויקט מאסיבי של מאות יחידות דיור על קו החוף היפה של העיר. במהלך השנים הקרובות נראה פיתוח של כל אזור מערב חדרה כ 2300 חדרי מלון וכעשרת אלפים יחידות דיור בכל מערב חדרה, כולל פרויקט בינוי-פינוי, פיתוח קו הטיילת, הקמת בתי מלון ועוד".

 

בדוק גם

גינת מרגוע צילום דוברות הלל יפה

לראשונה בארץ: נחנכה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בהלל יפה

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות …

חברה מכבדת ושוויונית. תהל'ה צילום עיריית חדרה

חדרה יוצאת מהארון

קבוצת התמיכה להורים ולבני משפחות הקהילה הלהט"בית שהוקמה בחדרה, תחל לפעול בשיתוף ארגון תהל"ה ואגף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *